You are currently viewing Klasyczne samochody francuskie

Klasyczne samochody francuskie

Trzy duże marki samochodów, pochodzące z Francji, są obecne na rynku motoryzacyjnym nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat. W ciągu dwudziestego wieku wiele konstrukcji stworzonych przez inżynierów tych koncernów było przełomowych i zastosowano w nich przeróżne nowatorskie rozwiązania techniczne.

Naprawa samochodów zabytkowych

oryginalne części do samochodów renaultBiorąc pod uwagę chociażby dokonania biur projektowych citroena łatwo wytypować model auta, który dzięki odważnym zastosowaniu nowatorskich w czasach swojego powstania rozwiązań technicznych przeszedł do historii motoryzacji. Był to citroen ds. Wykorzystanie w nim systemu hydraulicznego w zawieszeniu, układzie sterowniczym i hamulcowym było czymś niebywałym w połowie lat sześćdziesiątych, gdy auto miało swoją premierę. Takie rozwiązanie techniczne do dziś pozostało cecha charakterystyczna limuzyn ze stajni citroena. Za to renault 4, samochód o niebywale prostej konstrukcji i czterocylindrowym, rzędowym silnikiem, wraz z citroenem 2CV pomógł zmotoryzować Francję w trudnych latach powojennych. Dzięki ponad trzydziestoletniej produkcji tego modelu oryginalne części do samochodów renault 4 są nadal dostępne. Pojazd, który przez trzy dekady był autem miejskim, rolniczym i dostawczym obecnie ma status poszukiwanego klasyka. Chociaż nie jest dziś samochodem nowoczesnym, prostota napraw, które można wykonać we własnym zakresie oraz niskie koszty eksploatacji sprawiają, że ma wciąż wielu miłośników.

Serwis samochodów zabytkowych często sprawia mechanikom wiele kłopotów ze względu na brak dostępnych na rynku części zamiennych czy elementów karoserii. Decydując się na zakup klasyka, który powstał w wielu tysiącach sztuk ten problem przestaje jednak być ważny, gdyż bez problemu można zdobyć do nich dowolne elementy zamienne.