You are currently viewing Kompresor do domu

Kompresor do domu

Współcześnie z kompresorem praktycznie mamy na co dzień do czynienia. Urządzenie te często możemy spotkać na stacji paliw, w warsztacie samochodowym czy też w garażu. Jednak powstaje pytanie, do czego jeszcze taki kompresor może być używany?

Różne zastosowanie kompresorów

kompresor na 230vKompresor to inaczej sprężarka, którego głównym zadaniem jest wytworzenie podwyższonego ciśnienia gazu, za pomocą którą można rozgarniać liście na podjeździe przed domem czy też napompować koła w samochodzie. Bardzo często takie urządzenie możemy spotkać na stacjach paliw czy też u wulkanizatora. Taki kompresor na 230v również stosowany jest również do drobnych prac w domu, jak również wokół niego. Głównie używany jest do malowania ścian, małych fragmentów samochodu czy nawet mebli. Taki kompresor ma szerokie zastosowanie, ale do ich prac potrzebne jest posiadanie wielu różnych akcesoriów dodatkowych – filtrów, pistoletów itd., bo każdy ma różne znaczenia. Na rynku wyróżnić możemy dwie kategorie kompresorów – olejowy i bezolejowy. Różnica polega na tym, że ten pierwszy do pracy pompy używa oleju, drugi działa na zasadzie tłoków plastikowych. Ma to swoje wady i zalety. Po pierwsze, kompresor olejowy zdecydowanie dłużej może być używany w porównaniu do kompresora bezolejowego. Jednak to wymaga częstszych kontroli poziomu oleju. Warto zaznaczyć, że taki kompresor musi również mieć wymieniane wszelkie przewody i inne elementy niezbędne do pracy by móc zachować swoją właściwość. Źle używana doprowadzi do tego, że przestanie działać prawidłowo.

Kompresor posiada szerokie spektrum zastosowania. Ważne by kupując takie urządzenie kupić kompresor znanej i renomowanej firmy. Wybierając warto w razie wątpliwości zapytać sprzedającego, jaki kompresor będzie dla nas najlepszy, by nie tylko nie potrzebnie przepłacać, ale by służył do tych rzeczy do jakich byśmy chcieli go używać.