You are currently viewing Komputer do nurkowania dla amatorów

Komputer do nurkowania dla amatorów

Komputery do nurkowania są jednym z najbardziej podstawowych elementów wyposażenia każdego nurka rekreacyjnego i zawodowego. Są bowiem wielozadaniowe, i znacznie zwiększają bezpieczeństwo i orientację podczas nurkowania na dowolne głębokości. Służą również jako narzędzie do monitorowania zapasu tlenu i parametrów nurkującego.

Łatwy w obsłudze komputer do nurkowania

komputer nurkowy suuntoSą one więc bardzo podobne pod względem funkcjonalności do zegarków sportowych, choć wielu początkujących nurków często wspomina, iż nie należą do łatwych w obsłudze. Najnowocześniejsze komputery do nurkowania są bowiem przeznaczone dla zaawansowanych nurków, i mogą szybko przytłoczyć nowicjuszy ilością funkcji oraz niekoniecznie intuicyjną obsługą. Doświadczeni nurkowie rekomendują więc amatorom jeden z prostszych, choć wcale nie gorszych modeli, spośród których najbardziej polecanym jest komputer nurkowy Suunto. Posiada on wszystkie funkcje, jakie widywane są w bardziej zaawansowanych modelach, więc może być używany do pomiaru głębokości i temperatury wody, mierzenia przebytego dystansu oraz czasu potrzebnego do bezpiecznej dekompresji i prędkości wynurzenia. Jest on jednak znacznie prostszy w obsłudze, mając nie tylko intuicyjny interfejs ale również bardzo prosty układ przycisków sterowania. Jak wiele modeli komputerów do nurkowania, także i ten posiada analogowy, podświetlany wyświetlacz, choć w tym wypadku ekran jest o wiele większy niż w większości pozostałych komputerów, a litery i cyfry na nim znacznie wyraźniejsze.

Nie jest to najbardziej zaawansowany komputer, aczkolwiek dla nowicjuszy jest bodaj najlepszym wyborem. Może bowiem z łatwością służyć do zapoznawania się z obsługą sprzętu do nurkowania i nabywania doświadczenia w jego wykorzystywaniu.