You are currently viewing Kurs angielskiego do matury

Kurs angielskiego do matury

Dlaczego ten czas tak szybko leci. Dopiero co rozpoczynałam gimnazjum, a teraz już kończę liceum. Wszystko się zmienia, teraz już nawet gimnazjów już nie ma praktycznie. Nie chciałam jeszcze iść na studia, bo bardzo zżyłam się z moimi koleżankami z klasy. Podobała mi się szkoła, a studia to już praktycznie dorosłość, na którą nie byłam jeszcze zupełnie gotowa.

Kursy języków obcych zawsze się przydadzą

kurs angielskiego - BydgoszczPomyślałam, że muszę wziąć się w garść. W końcu jeżeli już mam ść na studia, to nie byle jakie. Zależało mi na jak najlepszym świadectwie, żeby móc dostać się do najlepszego uniwersytetu oddalonego od mojego miasta o około 50km. Zastanawiałam się tylko, czy dojeżdżać codziennie, czy zamieszkać w akademiku. Zapisałam się na kurs angielskiego – Bydgoszcz, bo po pierwsze- chciałam dobrze napisać maturę z tego przedmiotu, a po drugie, każdy dodatkowy kurs na pewno się przyda, podczas przyjmowania na uczelnię. Mogę dołączyć zaświadczenie o uczęszczaniu na taki kurs, a wtedy osoby rekrutujące na uczelnię, na pewno lepiej spojrzą od razu na moje podanie. Kurs angielskiego był prowadzony w takim małym budynku w centrum. Na początek sprawdzili naszą znajomość języka, żeby nie zapisać nas na zajęcia, na których już wszystko będziemy wiedzieć, lub też na zbyt trudne. Ja znalazłam się gdzieś pośrednio między tymi dwoma i mogłam dostać się dzięki temu na zaawansowany poziom. Byłam zdeterminowana i wiedziałam, że sobie poradzę. Na kursie z niższego zaawansowania na pewno bym się nudziła.

Kurs bardzo mi się podobał. Przede wszystkich, poznałam świetnych ludzi. I nauczyciele i koledzy byli wspaniali. Dogadywaliśmy się i dzięki czemu efekty pracy można było podziwiać już po bardzo krótkim czasie. Robili nam testy po kilku zajęciach i zawsze dostawałam dobre oceny.