You are currently viewing Laweta samochodowa może się bardzo przydać

Laweta samochodowa może się bardzo przydać

W dzisiejszych czasach jazda samochodem stała się powszechna. Mało kto nie ma własnego pojazdu. Po ulicach mknie mnóstwo tych pięknych maszyn i można podziwiać przeróżne modele. Dzięki temu ludzie mogą się z łatwością przemieszczać. Zagęszczenie ruchu sprawia jednak, że czasami dochodzi do stłuczek i konieczne może być wezwanie lawety samochodowej. Na szczęście wezwanie jej nie jest drogie i nie będziemy dług na nią czekać.

Na lawecie można przewieźć uszkodzony samochód

lawety samochodoweKilka lat temu wracałem z pracy z Poznania. Jechałem sobie spokojnie drogą, gdy nagle jadący przede mną samochód raptownie zahamował na przejściu dla pieszych. Ktoś wyszedł na ulicę, ale dzięki błyskawicznej reakcji kierowcy z przodu, nic mu się nie stało. Ja także zahamowałem w dobrym momencie, ale niestety chwilę potem, kierowca za mną nie dał rady się zatrzymać i uderzył w mój samochód, dopychając mnie do auta przede mną. Na szczęście nikomu absolutnie nic się nie stało, moje auto miało jednak wgniecenia z przodu i z tyłu. Nie mogłem dojechać samochodem w  takim stanie do domu. Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieją znakomite lawety samochodowe. Zadzwoniłem po taką lawetę i zaraz po rozmowie z policją, mogłem zapakować na nią samochód. Zadzwoniłem po lawetę z mojej miejscowości, co pozwoliło mi zabrać się z jej kierowcą do domu. Nie miałem problemu z samochodem, zawieźliśmy go do mojego teścia, gdzie miał czekać na opinię rzeczoznawcy. Na szczęście sprawa była oczywista i otrzymałem spore zadośćuczynienie.

Mam nowy samochód. Dostałem bardzo duże odszkodowanie i wyszedłem na plus. Koszty wezwania lawety nie były wysokie, a usługa okazała się bardzo profesjonalna. Cieszę się, że wszystko dobrze się skończyło. Nikomu nic się nie stało, a ja jeszcze na tym skorzystałem. Zapisałem sobie na wszelki wypadek numer do tej samej lawety. Byłem z niej zadowolony.