You are currently viewing Łazienkę urządziłem w stylu retro

Łazienkę urządziłem w stylu retro

Urządzanie łazienki w nowym domu to jedno z najbardziej wymagających intelektualnie zadań związanych z wykończeniem całego domu. Przynajmniej ja tak uważam z własnego doświadczenia, a wiem co piszę, bo niedawno urządzaliśmy się w nowym domu. Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń. Musi być praktyczna, wygodna i funkcjonalna.

Kupiłem baterie natryskową niczym z przeszłości

bateria natryskowa retroPostanowiliśmy z żoną, że łazienkę urządzimy sobie w takim staroświeckim stylu. Teraz to się nazywa tak ładnie stylem retro. Chcieliśmy przy okazji pokazać naszemu synkowi to jak kiedyś wyglądały łazienki. Jako głowa rodziny byłem odpowiedzialny za wszystkie zakupy, w czym oczywiście pomógł mi internet. Na szczęście dzisiaj nie trzeba jeździć po sklepach, żeby znaleźć odpowiednie akcesoria łazienkowe i sanitariaty. Przyznam szczerze, że na zakupach nie oszczędzałem, a nowocześnie wykonana miedziana bateria natryskowa retro kosztowała prawie tysiąc złotych. Bez dwóch zdań był to uzasadniony wydatek, ponieważ bateria w kolorze miedzianym w połączeniu z charakterystycznymi pokrętłami do puszczania wody wygląda niczym wyjęta z przeszłości. Do tego jeszcze kupiłem odpowiednie meble łazienkowe i inne akcesoria. Około tysiąca złotych zapłaciłem za miedziane stojaki na ręczniki, które również przypominają akcesoria używane kilka dekad temu. W urządzeniu łazienki pomógł nam projektant, ale pomysł i koncepcja jest naszego autorstwa.

Łazienka ma służyć nie tylko to higieny osobistej, ale również do odprężenia i relaksu. Długa kąpiel w wannie pełnej wody zdecydowanie pomaga w naładowaniu baterii. Wchodząc do łazienki w naszym domu można się poczuć jakby się przeniosło do przeszłości. A nasz syn jest zachwycony taką aranżacją, ale nie może uwierzyć w to, że kiedyś wszystkie łazienki wyglądały w taki sposób.