You are currently viewing Mieszkanie od właściciela lub pośrednika

Mieszkanie od właściciela lub pośrednika

Każdy kto zastanawia się nad zakupem lub wynajmem mieszkania, powinien wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę w takiej sytuacji. Przede wszystkim większość osób szuka mieszkań w internecie. Rzeczywiście jest całe mnóstwo stron internetowych, na których można dodawać ogłoszenia o sprzedaży mieszkań za darmo.

Mieszkanie wyposażone lub w stanie deweloperskim

duże mieszkania w WarszawiePierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę to jest, czy mieszkanie sprzedaje osoba prywatna czy może pośrednik nieruchomości. Na polskim rynku działa całe mnóstwo firm, które pośredniczą w sprzedaży nieruchomości. Dzięki nim właściciel nie musi się o nic martwić – wszystkim zajmie się pośrednictwo. Ale to klient za to zapłaci, czyli mieszkania od pośredników będą nieco droższe ze względu na to, że trzeba będzie pokryć koszty działania pośrednika (zazwyczaj jest to odpowiedni procent sprzedaży). Można również kupować mieszkania w stanie deweloperskim – są to najczęściej mieszkania w nowych budynkach, nowoczesne, ale niewyposażone. Wnętrza w takich mieszkaniach należy zaaranżować samemu. Jeśli chodzi o duże mieszkania w Warszawie to jest ich całkiem sporo ze względu na to, że w stolicy buduje się coraz więcej apartamentowców. Ceny mieszkań w centrum miasta są wyższe, aniżeli na obrzeżach. Zasada jest taka, że im bliżej centrum, tym cena za metr kwadratowy mieszkania jest wyższa. Jeśli kupujemy używane mieszkanie od właściciela, to wtedy możemy liczyć na niższe koszty, ale często takie mieszkania są do generalnego remontu, w który należy włożyć co najmniej kilkanaście tysięcy złotych.

Wybór należy więc do nas samych – czy chcemy kupić gotowe do zamieszkania, wyposażone mieszkanie czy może mieszkanie w stanie deweloperskim, które urządzimy tak jak nam się podoba. Inną kwestią jest decyzja, czy chcemy kupić mieszkanie prosto od właściciela, od pośrednika czy dewelopera.