Minimalistyczne oświetlenie sypialni

Światło w salonie nie musi być wspomagane przez sztuczne, choć i takie jest tam potrzebne. W pomieszczeniach otwartych i często używanych jest zazwyczaj dużo naturalnego światła, wpadającego przez okna. Sypialnia to jednak zupełnie inna sprawa – dobre oświetlenie to podstawa, wbrew pozorom. W sypialniach nie tylko śpimy; spędzamy tam też czas wieczorny, czytając czy wykonując poranne czynności. Dlatego oświetlenie tam jest tak ważne. 

Oświetlenie w sypialniach 

minimalistyczne nowoczesne lampy do sypialniLampy mogą mieć różne kształty i kolory, być projektowane w różnych stylach. Wszystko to, by idealnie dopasować je do designu pokoju. Ostatnimi laty występuje moda na minimalizm, dlatego pokoje nie są już tak strojne jak jeszcze kilka lat temu. Ściany, pomalowane na jeden lub góra dwa kolory tworzą już charakterystyczny wystrój i nie potrzebują zbyt wielu wypełniaczy. Gdy pojawi się dużo ozdobników, cały klimat legnie w gruzach. Aby tego uniknąć, należy decydować się na minimalistyczne nowoczesne lampy do sypialni typu jedno lub dwu żarówkowe, wiszące klosze. Surowe elementy ścian, jak na przykład cegły, w połączeniu z nowatorskimi lampami będzie wyglądać niesamowicie estetycznie i elegancko. Minimalizm oznacza odejście od konwencji kryształów i bogatych zdobień królewskich – na te mogą pozwolić sobie bardzo przestronne wnętrza z prestiżowymi meblami. Do zwykłych pomieszczeń w domach idealnie nadadzą się zwykłe, proste rozwiązania. 

Aby stworzyć jeszcze bardziej intymny klimat w sypialni, można zdecydować się na małe, nocne lampki, usytuowane na szafkach nocnych. Minimalistyczne wersje będą, jak sama nazwa wskazuje, proste, ale eleganckie i praktyczne. Najważniejsze jednak w oświetleniu jest to, by docierało do każdego zakamarka pokoju i dawało równomierną jasność.