You are currently viewing Moje chłopięce plecaki szkolne z przeszłości

Moje chłopięce plecaki szkolne z przeszłości

 

Robiąc porządki w piwnicy udało mi się znaleźć coś, co naprawdę mnie zaintrygowało. Okazało się, że nigdy nie wyrzuciłem niektórych rzeczy, które nosiłem będąc małym dzieckiem chodzącym do szkoły. Z zainteresowaniem przyjrzałem się stercie swoich bluz i innych rzeczy.

Plecaki szkolne dla mojego syna

plecak szkolny dla chłopcaPrzede wszystkim byłem ciekaw jednej rzeczy. Mój syn niedawno kupował sobie nowy plecak do szkoły. Przypominał mi on o plecaku, który sam miałem kiedyś w przeszłości, gdy jako chłopiec chodziłem do szkoły. Zanurzyłem rękę w rzeczach i udało mi się wymacać swój dawny tornister. Był w bardzo dobrym stanie. Moje podejrzenia się potwierdziły – to co wyciągnąłem wyglądało dokładnie tak samo, jak nowy plecak szkolny dla chłopca, który kupiłem tydzień temu. Przez chwilę żałowałem, że nie znalazłem tego wcześniej – mój plecak był tak zadbany, że wyglądał jakby został dopiero co kupiony. Gdyby mojemu synowi się spodobał, na pewno nie trzeba byłoby iść specjalnie po to do sklepu. Postanowiłem przyjrzeć się również innym rzeczom, które udało mi się tam znaleźć. Okazało się, że było tam znacznie więcej moich plecaków z przeszłości. Niektóre z nich bardziej nadawały się już dla nastolatków i ludzi dorosłych. Wszystkie były świetnie zachowane, bez najmniejszych nawet śladów użytkowania. Wiedziałem, że dzięki temu uniknę już kupowania plecaków dla mojego syna. Wiedziałem, że mu się spodobają – dzieciak miał dokładnie taki sam gust jak ja. Do gimnazjum na pewno miał już gotowy tornister. Co będzie gdy pójdzie do liceum – zobaczymy.

Gdy mój syn szedł do gimnazjum powiedział, że prawdopodobnie będzie mu potrzebny większy tornister niż ten, który miał do tej pory. Gdy pokazałem mu mój stary plecak nie chciał nawet słyszeć o tym, by iść do sklepu. Od razu mu się spodobał i został zaklepany przez niego na czas gimnazjum.