You are currently viewing Najmniejsze elementy dekorujące dom

Najmniejsze elementy dekorujące dom

Urządzając swoje mieszkanie zwracamy zawsze uwagę na najmniejsze detale. Czy to w kwestii koloru paneli podłogowych, kształtu schodów oraz innych ozdobnych elementów. Właśnie dlatego nawet producenci listw podłogowych przywiązują dużą wagę do ich kształtu, kolorystyki i materiału, z którego zostały wykonane. Wszystko aby dać możliwość klientom dopasowania detali do wystroju ich domu.

Ciekawe modele listw schodowych

listwa schodowaListwy schodowe pozwalają na zabezpieczenie ostrych krawędzi, jednocześnie nadając im walorów estetycznych. Najczęściej wykonane są z PCV lub MDF, jednak w przypadku tych schodowych dla ich stabilności stosuje się mosiądz i drewno. Zróżnicowanie pośród ofert na stronach producentów związane jest z wykończeniami schodów. W nowoczesnych domach gdzie dominuje surowa przestrzeń, stosuje się kątowniki mosiężne lub aluminiowe. Występują w wielu kolorach i z dodatkami antypoślizgowymi, poprawiając bezpieczeństwo na kafelkach. Do ciepłych domowych wnętrz dedykuje się te wykonane z drewna. Mają one swój urok, dodają charakteru i gwarantują długą wytrzymałość. Warto przywiązać większą wagę także do ich grubości, ponieważ często użytkowane schody mogą doprowadzić do tego, że listwa schodowa szybko straci swoje wartości. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem będą jednak listwy gumowe, które nie emitują żadnych dźwięków i chronią przed poślizgiem. Poza tym zawsze istnieje możliwość, by je estetycznie zabudować za pomocą plastiku, czy aluminium. Największą zaletą dużego wyboru jest możliwość dostosowania kształtu listwy do typu schodów.

Poczucie estetyki jest bardzo ważne podczas urządzania domu. Zwłaszcza jeśli mówimy o detalach, które wbrew pozorom przyciągają wzrok. Dlatego wybierając listwy schodowe należy pamiętać o dopasowaniu ich pod względem wyglądu do wnętrza, ale także funkcjonalności.