You are currently viewing Naturalna pielęgnacja cery

Naturalna pielęgnacja cery

Zdrowo oraz młodo wyglądająca skóra twarzy stanowi ważną wizytówkę i wiele mówi o człowieku, dlatego tak istotna jest codzienna pielęgnacja cery. Obecnie mamy bardzo szeroki wybór kosmetyków pielęgnacyjnych, jednak wiele z nich zawiera szkodliwe substancje, np. parabeny, zagęszczacze, czy też inne polepszacze, które mają na celu przedłużenie terminu przydatności produktów.

Kosmetyki pielęgnacyjne z naturalnych składników

kosmetyki naturalne do twarzyChemia, którą dodaje się do wielu produktów pielęgnacyjnych ma negatywny wpływ na nasze zdrowie, ale dzięki rosnącej świadomości konsumentów coraz więcej osób rezygnuje z tego typu preparatów. Czytanie etykiet powoli wchodzi nam w nawyk, co powoduje, że częściej decydujemy się na kosmetyki naturalne do twarzy. Ich skład jest oparty na organicznych, roślinnych ekstraktach lub olejkach. Wykorzystanie naturalnego działania minerałów oraz roślin powoduje, że cera nie jest tak obciążona, jak w wypadku stosowania kosmetyków opartych na sztucznych komponentach. Ponadto szybko odzyskuje sprężystość, młody wygląd oraz świeżość. Już nasze prababki znały delikatne działanie szałwii, oczyszczającą moc zielonej herbaty, czy też kojące działanie aloesu. Obecnie naturalne wyciągi z tych i wielu innych roślin możemy spotkać w kremach do twarzy, żelach oczyszczających, tonikach i mleczkach oraz maseczkach, pillingach oraz scrubach.

Regularne stosowanie naturalnych kosmetyków do twarzy powoduje, że cera przez długie lata wygląda młodo i zdrowo. Brak chemicznych dodatków sprawia, że dużo wolniej się starzeje oraz zachowuje ładny koloryt. Oprócz preparatów pielęgnacyjnych na rynku coraz częściej pojawiają się kosmetyki do makijażu na bazie organicznych składników. Przykład może stanowić tutaj propozycja jednego z producentów, który oferuje tusz do rzęs z ekstraktem z ziaren kawy i otrębów.