You are currently viewing Nauka jazdy na rowerku

Nauka jazdy na rowerku

Dzieciaki nie zawsze rozumieją, że są na coś za młode. Szczególnie, kiedy mówimy tutaj o maluchach, jakie dopiero uczą się tego świata. Czy jednak ich płacz, jaki najczęściej wówczas słyszymy jest konieczny i rzeczywiście nie da się nic zrobić? Otóż da!

Doskonałe rowerki dla maluchów

rowerek little tikesMój mały synek, kiedy zobaczył swoją starszą siostrę śmigającą na rowerze od razu zapragnął uprawiać tę dyscyplinę sportu. Próbowałam wytłumaczyć synkowi, że jest jeszcze za mały, ale jak podrośnie dostanie najpiękniejszy rower pod słońcem. Mały jednak płakał i zwyczajnie nie rozumiał, dlaczego siostra może, a on nie. To całkiem częsta sytuacja, jaką doświadczył z pewnością każdy rodzic. Mój mąż jednak stwierdził, że mimo wszystko poszuka rozwiązania i tak pewnego razu zadzwonił do mnie ze sklepu mówiąc, że znalazł rowerek little tikes dostosowany właśnie dla dzieci od dziewięciu miesięcy. Mój synek miał wówczas prawie roczek, więc idealnie wpasował się w standardy wiekowe rowerka. Rowerek ma trzy kółka zawierające trwałe i cichutkie opony. Można go również dopasować aż do czterech pozycji, a ponadto możemy zarówno go prowadzić, jak i w przypadku, gdy maluch nauczy się pedałować, odpiąć uchwyt prowadzący! Rowerek oczywiście zawiera pasy ochronne, wytrzymałą konstrukcję, antypoślizgowe pedały, czy uchwyt na napoje. Co więcej, na takim rowerku nasz maluszek może właśnie uczyć się prawdziwej jazdy na rowerze ponieważ rowerek zawiera w tej kwestii cztery funkcje rozwoju. Pierwsza z nich dostępna od dziewięciu miesięcy to oczywiście rowerek głównie prowadzony. kiedy nasze dziecko przekroczy roczek życia może już uczyć się pedałować, następnie prowadzić dalej swój trening na etapie osiemnastu miesięcy, a przy trzydziestym miesiącu osiągnąć na rowerku już pełną niezależność.

Rowerek zatem jest dostosowany w taki sposób, aby wraz ze wzrostem i nauką naszego dziecka, dalej był dla niego użyteczny. Jest to zatem świetna inwestycja na lata! Synek na widok swojego rowerka aż zapiszczał z radości i od tamtej pory wózek poszedł całkowicie w odstawkę, a jego miejsce zajął właśnie rowerek! Obecnie synek śmiga już sam na rowerku, a siostra obok niego w równym tempie na swoim rowerze.