Nie zapomniałem o świadectwie charakterystyki energetycznej

  • Post author:
  • Post category:Usługi

Kilka lat temu zainwestowałem pieniądze w dużą nieruchomość, gdzie obecnie wynajmuje lokale usługowe. Biznes kręci mi się bardzo dobrze, ale jako właściciel całego budynku muszę dbać o jego dobry stan techniczny. Raz na dziesięć lat muszę wykonać charakterystykę energetyczną budynku, co jest jedną z najważniejszych spraw, o której nie można zapominać.

Zrobiłem charakterystykę energetyczną budynku

świadectwo charakterystyki energetycznej budynkuNależy wiedzieć, że świadectwo charakterystyki energetycznej budynku jest ważne przez 10 lat od momenty jego wystawienia. Po tym czasie należy wykonać ponowne pomiary energetyczne na podstawie których elektryk wystawia opinie o stanie instalacji elektrycznej i podpisuje świadectwo charakterystyki energetycznej budynku. Takie świadectwo charakterystyki energetycznej budynku jest wymagane zawsze wtedy, kiedy zamierzamy sprzedać budynek, a także wtedy kiedy lokale w budynku przeznaczone są na wynajem. W innych sytuacjach nawet jeśli świadectwo charakterystyki energetycznej budynku nie jest wymagane, warto rozważyć jego wykonanie ponieważ sprawdzanie co jakiś czas stanu instalacji elektrycznej pozwala uniknąć dużych i kosztownych usterek elektrycznych. Znalazłem firmę energetyczną, która wystawiała świadectwo charakterystyki energetycznej budynku w bardzo dobrej cenie i umówiłem się z nimi na wykonanie pomiarów elektrycznych oraz audytu.

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że audyt energetyczny jest bardzo ważnym elementem świadectwa charakterystyki energetycznej budynku, ponieważ pozwala on określić rzeczywiste zużycie energii elektrycznej w budynku. Firma energetyczna bardzo szybko wystawiła mi świadectwo charakterystyki energetycznej budynku z czego byłem bardzo zadowolony. Same pomiary, jak co dekadę wypadły bardzo dobrze, ponieważ na bieżąco dbam o stan instalacji w tej nieruchomości.