You are currently viewing Niebieskookie koty brytyjskie

Niebieskookie koty brytyjskie

Sporo osób decyduje się na posiadanie jakiegoś zwierzątka domowego ze względu na dzieci, bo one je uwielbiają. Maluchy najchętniej wybierają psa, albo kota, bo mogą się z nimi bawić i opiekować jak członkiem rodziny.

Jak wyglądają koty brytyjskie? 

kot brytyjski niebieskiRasowe koty nie należą do tanich i bez wątpienia nie znajdziemy ich na ulicy, tylko w specjalnych hodowlach. Koty z rodowodem potrafią kosztować nawet po kilkadziesiąt tysięcy. Kot brytyjski niebieski jest jednym z najładniejszych i najprzyjaźniejszych ras. Wyglądają jak małe, puchate kuleczki, które uwielbiają zabawy z domownikami. Są to koty, które mają łagodne usposobienie i świetnie się nadają do życia w jednym domu z dziećmi, bo nie reagują gwałtownie kiedy jakiś maluch pociągnie go za ogon, czy ucho. Mają najczęściej szare umaszczenie i długą, puszystą sierść, którą trzeba systematycznie czesać. Osobniki z tej rasy osiągają wagę od pięciu do nawet dziewięciu kilogramów i mają bardzo silną, muskularną budowę ciała. Lekko spłaszczona głowa, krótkie, zaokrąglone łapki i małe uszka. Ich cechą charakterystyczną są piękne, niebieskie oczy, które wspaniale się komponują z kolorem sierści. Oczywiście taki kot jest rzadkością i najczęściej jest bardzo drogi, bo w mało której hodowli go znajdziemy. Koty brytyjskie są przyjaźnie nastawione do ludzi i chętnie się uczą nowych rzeczy. Korzystanie z kuwety jest dla tych kotów czymś zupełnie normalnym. Ich kolor oczu zależy od umaszczenia i może być zielony, pomarańczowy, czy złocisty. 

Koty tej rasy wyglądają wyjątkowo słodko i mało kto może się im oprzeć. Puszysta sierść powoduje, że chcemy je cały czas głaskać i przytulać, a one to bardzo lubią. Są wielkimi pieszczochami, które mogłyby całe dnie bawić się z domownikami, spać i jeść.