You are currently viewing Nowoczesne prasy krawędziowe

Nowoczesne prasy krawędziowe

 

Od około trzydziestu lat prowadzę zakład oferujący usługi gięcia blach na prasie krawędziowej. Przez większość działalności nie mogłem narzekać na brak klientów, chociaż jak w każdej branży zdarzały się chudsze miesiące. Mimo to udało mi się utrzymać na rynku.

Czy warto wymienić Krawędziarki na nowe?

prasy krawędzioweW zeszłym roku mój syn skończył studia inżynierskie i postanowił całkowicie zaangażować się w prowadzenie i rozwój firmy. Myślałem, że jest młody, to ma pomysły, które nie sprawdzą się w praktyce. Nie rozumiałem też, po co zmieniać coś, co od lat znakomicie funkcjonuje. Zaproponował mi zakup krawędziarek o napędzie serwo – elektrycznym. Mam w zakładzie kilka pras hydraulicznych, które sprawują się świetnie, przecież nie potrzebuję nowej maszyny. Syn upierał się, że nowoczesne prasy krawędziowe pracują o wiele szybciej, dorównując mocą starszym prasom hydraulicznym. Do tego są wyposażone w komputerowe systemy CNC, które usprawniają i jeszcze bardziej przyspieszają pracę maszyny. Krawędziarka z takim systemem, sama zmienia potrzebne do pracy narzędzia i zabezpiecza je, po naciśnięciu tylko kilku przycisków, a nawet można ustawić program na dany produkt, wtedy maszyna pracuje bezobsługowo. Miałem też wątpliwości, czy stać nas na takie zmiany. Syn zapewnił mnie, że możemy dostać dotację z Unii Europejskiej, na modernizację sprzętu, a stary sprzedamy do firmy zajmującej się handlem używanymi krawędziarkami. Obiecywał mi, że kiedy wymienimy maszyny, praca będzie szła o wiele sprawniej, dzięki czemu będziemy mogli obsłużyć większą ilość klientów w miesiącu.

Jestem dumny z mojego syna, dzięki jego pomysłom moja firma nabrała wiatru w skrzydła. Przybyło mi nowych klientów, stali chwalą jakość produktów wykonywanych na nowych maszynach. Mogę być pewny, że syn poradzi sobie z prowadzeniem zakładu, kiedy przejdę na emeryturę.