You are currently viewing Nowoczesny maseczkomat w mieście

Nowoczesny maseczkomat w mieście

Maseczki jeszcze do niedawna kojarzyły się większości z nas sezonem grzewczym, kiedy to trzeba było je nosić w momencie przekroczenia norm smogowych. Dziś maseczki są nieodłącznym elementem życia codziennego każdego człowieka.

Jak działają maseczkomaty?

maseczkomatOd momentu wybuchu pandemii, wiele osób ograniczyło kontakty społeczne i zaczęło często dezynfekować dłonie. Władze wielu państw nakazały noszenie maseczek każdorazowo po opuszczeniu miejsca zamieszkania, zatem ich posiadanie stało się obowiązkiem. Dziś nie mamy już problemu z ich zakupem, bo podaż została dostosowana do poziomu popytu, ale początkowo był z tym problem. Przeważnie maseczki kupujemy w aptece, sklepie medycznym, w kiosku czy nawet na stacji benzynowej. Jednak to nie wszystkie miejsca, ponieważ od dłuższego czasu w dużych miastach można spotkać maseczkomat, który najczęściej stoi przed wejściem do galerii czy innego, dużego obiektu publicznego. Jest to typowy automat vendingowy, który klienci samodzielnie obsługują. W jego wnętrzu można znaleźć jednorazowe maseczki chirurgiczne, bawełniane czy ochronne w uniwersalnym rozmiarze, a także płyny i żele antybakteryjne do odkażania dłoni. Niektóre modele posiadają nawet jednorazowe rękawiczki, stanowiące uzupełnienie kompleksowej ochrony. Ich obecność na rynku okazała się bardzo pomocna, gdyż stanowiły dodatkowe źródło dostępu do nich, co w szalejącej pandemii było nieocenione. Oferowane produkty w maseczkomatach mają identyczna cenę jak w pozostałych miejscach.

Firmy vendingowy bardzo szybko dostosowały swoją ofertę do zmieniającego się rynku, co było ich wielką zaletą. Dziś jest już znacznie mnie maseczkomatów na rynku, bo zapotrzebowanie spadło, ale wciąż można je spotkać w dużych miastach w miejscach publicznych.