You are currently viewing Nowy trend we fryzjerstwie – sauny do włosów

Nowy trend we fryzjerstwie – sauny do włosów

Włosy to ozdoba każdego z nas. Dbają o nie równie dobrze kobiety, jak i mężczyźni. Chcemy, aby były lśniące i gęste przez wiele lat. Obecne tempo życia, stres, mnóstwo zanieczyszczeń i często pozostawiająca wiele do życzenia dieta niestety często osłabiają nasze cebulki, powodując nadmierne wypadanie, a i na długości brakuje często gładkości. Na tego typu problemy mamy już na szczęście sposoby.

Czemu służą sauny do włosów?

sauna do włosówZiołowe wcierki nie są dla każdego. Trzeba mieć do nich wyjątkową cierpliwość i samozaparcie. Jednak są inne metody na poprawienie kondycji włosów. Od pewnego czasu w salonach fryzjerskich panuje trend na silną pielęgnację. Jednym z najczęściej polecanych sposobów jest sauna do włosów. To urządzenie nieco kosztowne ,dlatego spotkamy je jedynie w wybranych salonach. Jego działanie natomiast jest bardzo proste. Fryzjer na początek dokładnie oczyszcza włosy delikatnym szamponem, Następnie nakłada na nie specjalny preparat bogaty w witaminy i mikroelementy oraz wyciągi roślinne. Włosy chowamy w małym „kloszu”, który wyzwala mgiełkę wodną i delikatnie ciepłe powietrze. Po 20-30 minutach nasze włosy skorzystały już ze wszystkich dobrodziejstw specyfiku i wystarczy je dokładnie umyć. Mgiełka wodna ma za zadanie nawilżać powietrze wokół włosów, co wzmaga wchłanianie składników odżywczych. Ciepłe powietrze pomaga rozchylić się łuskom włosów i także wniknąć dobroczynnym składnikom. Włosy w rezultacie są błyszczące, wzmocnione i elastyczne.

Aby sauna przyniosła długotrwałe i wymierne efekty warto powtarzać ją regularnie co jakiś czas. Może być naszym ratunkiem na wypadanie, ale też na wygładzenie czy ogólne poprawienie kondycji. Jest przeznaczona zarówno do włosów długich, jak i krótkich. Warto kilka razy skorzystać z tego zabiegu i przekonać się o jej wpływie na nas samych.