You are currently viewing Odkurzacze centralne sprawdzają się w biurowcach

Odkurzacze centralne sprawdzają się w biurowcach

W wielkopowierzchniowych biurowcach nie sprząta się tradycyjnymi odkurzaczami. Wykorzystuje się w tym celu nowoczesne rozwiązania. Są to odkurzacze centralne, które są już standardem w nowoczesnych budynkach biurowych. Cały system zainstalowany jest poza powierzchnią biurową, dzięki czemu sprzątanie nie zanieczyszcza powietrza.

Centralne odkurzacze to dobrze schowana instalacja

systemy centralnego odkurzaniaSprzątanie z wykorzystaniem odkurzaczy centralnych jest łatwe i zdrowe dla otoczenia. Cała instalacja schowana jest w miejscu niedostępnym dla osób pracujących w biurze. Również rury wciągające zanieczyszczenia do odkurzacza są schowane i zabudowane w ścianach. Widoczne są tylko otwory, do których podpina się rurę do odkurzania wraz ze szczotką. Systemy centralnego odkurzania instaluje się już na etapie wykańczania wnętrz biurowych, ale większość architektów uwzględnia je już na etapie projektowania budynku biurowego. Centralne odkurzanie ma przede wszystkim zalety zdrowotne. Wszystkie zanieczyszczenia odprowadzane są poprzez szczelne rury i przewody bezpośrednio do schowanego urządzenia. W biurze nie czuć dzięki temu charakterystycznego zapachu, jaki wydobywa się z klasycznych odkurzaczy. Co więcej, zanieczyszczenia nie przedostają się do otoczenia. W dużych biurowcach systemy odkurzania centralnego montowane są dla wielu pięter jednocześnie. Natomiast sama instalacja systemu musi być wykonana przez firmy, które zajmują się centralnym odkurzaniem.

Odkurzanie centralne idealnie sprawdza się w miejscach, w których przebywa wielu ludzi jednocześnie. Dzięki odpowiednio przygotowanemu systemowi wystarczy jedynie podpiąć wąż odkurzacza do gniazda w ścianie. Odkurzanie jest czyste, a z odkurzacza nie wydobywają się nieprzyjemne zapachy. Systemy obsługiwane są przez odpowiednio przygotowaną ekipę sprzątającą.