You are currently viewing Odpowiedni filtr patronowy

Odpowiedni filtr patronowy

Kiedy rozpoczynałam pracę, miałam okazję poznać szefa. Okazał się być bardzo miły i przyjacielski. Oprowadził mnie po firmie i poopowiadał trochę na temat założenia spółki i jak to wszystko kiedyś wyglądało. Widać było, że zależy mu na pracowniku i nie traktuje go przedmiotowo. Do każdego podchodził indywidualnie.

Zastosowanie filtra patronowego 

filtr patronowyOpowiedział mi przy okazji o tym, jak trzeba było spełnić wszystkie wymogi, żeby spółka mogła legalnie istnieć na papierze. Mówił, jak kiedyś przyjechała do nich kontrola i sprawdzała, czy mają zachowane wszystkie zasady bezpieczeństwa i higieny pracy. Musieli zakupić filtr patronowy oczyszczający powietrze. Służy do zmniejszania ilości lotnych pyłów do atmosfery.Pierwszy raz słyszałam o takiej nazwie. Musiałam więc dopytać o szczegóły. Filtr ten ma specjalne wymienne wkłady z filtrującego materiału. Zastanawiałam się, jak to działa w praktyce. Szef odparł, że podczas działania wentylacji, powietrze kieruje się w stronę filtra. Filtr oddziela zanieczyszczone cząsteczki i zatrzymuje je wewnątrz. Dlatego też co jakiś czas konieczna jest jego wymiana, ponieważ filtr się po prostu zapełnia. Następnie, gdy ten proces się zakończy, filtr oddaje oczyszczone powietrze do atmosfery. Dlatego też jest tak bardzo przydatny i nieoceniony. Szef pokazał, w jaki sposób wymienia się filtr w razie potrzeby, żeby pracownicy potrafili się nim posługiwać.

Przeszłam całodniowe szkolenie z przystosowania do pracy. Poznałam całą siedzibę, mogłam zobaczyć jak działa filtr i sama go wymienić. Zdobyłam tego dnia sporo doświadczenia, które mogłam później wykorzystać w dalszej pracy. Dobrze, że poświęca się pracownikom taką uwagę, bo później są oni bardziej wydajni. Bardzo podobało mi się na moim stanowisku pracy i byłam z niej zadowolona.