You are currently viewing Odpowiednie rośliny na mój taras

Odpowiednie rośliny na mój taras

W swoim domu mam wybudowany piękny taras. Z niego mam wspaniały widok na okolicę. Niedawno wstawiłam tam nowe meble, ale póki co nie mam żadnych roślin. Trochę nie mam pomysłu co mogła bym tam postawić, by dobrze mi rosły oraz dobrze się prezentowały. Muszę chyba przejrzeć parę katalogów z roślinami i zobaczyć co mi się spodoba. Na pewno muszą być jakieś rośliny, które będą kwitły. 

Dobór różnych kwiatów na taras

rośliny na taras

Na całym tarasie nie mam kawałka ziemi, gdzie mogła bym bezpośrednio posadzić rośliny do gruntu. Co za tym idzie muszę kupić doniczki. Nie mogę też przesadzić z ich ilością. W końcu mam ten taras by móc tam wypocząć, wiec muszę mieć na nim trochę przestrzeni. Myślę, że po bokach ustawię doniczki z roślinami, może jeszcze postawię koło sofy ogrodowej, zobaczę jak to wizualnie będzie wyglądało. Chyba warto już kupić takie duże doniczki, a więc i rośliny nie mogą być małe. Może jakieś drobne drzewka posadzę, chociaż ze dwa po każdej stronie tarasu. Rośliny na taras wybiorę ze sklepu ogrodniczego, tam też mi doradzą jak o nie dbać i jak je przesadzić. Nie za bardzo znam się na kwiatach, ale sobie doczytam i podszkolę się w tej kwestii. Muszę jeszcze znaleźć takie kwitnące rośliny. Myślę, że powinny być to wyraziste kolory, chciałbym mieć kwiaty w kolorze czerwieni, fioletowe, żółte i może pomarańczowe. Trochę będę musiała poszukać takich kwiatów. Ale z pewnością kupię takie, które już kwitną, by za długo nie czekać. Mogę też zabrać ze sobą kupione doniczki ozdobne do sklepu ogrodniczego i jak już wybiorę rośliny to w tym sklepie mogą mi za drobną dopłatą przesadzić. Z roślinami mój taras będzie dobrze wyglądał. Będzie miło sobie na nim teraz posiedzieć i odpoczywać. 

Mając jakiś taras warto na nim umieścić jakieś rośliny, tak aby ożywić to miejsce. Ja do tej pory miałam pusty taras, stały tam tylko meble i wydawało mi się, że czegoś mi brakuję. Po wstawieniu roślin od razu wiedziałam, że to właśnie ich mi brakowało. Mój taras dobrze wyglądał, ale teraz  jest jeszcze lepiej.