Olejek eteryczny z eukaliptusa

Zastosowanie rożnego rodzaju olejków jest dość popularne w różnych dziedzinach, np. kuchni, kosmetyce, czy medycynie. Te środki eteryczne pomagają zwalczać wiele dolegliwości, zarówno tych związanych ze zdrowiem, jak i urodą. Mamy obecnie na rynku dostęp do sporej palety olejków eterycznych – w zależności od tego, do czego mają nam one posłużyć.

Masaż z olejem z eukaliptusa

olejek eukaliptusowy do masażuJeśli choć raz w życiu mieliśmy okazję skorzystać z profesjonalnego masażu to wiemy, że do jego wykonania używa się różnych substancji ułatwiających masowanie – zazwyczaj są to olejki. Mało osób wie jednak, że do takich zabiegów można wykorzystać również olejki eteryczne, czyli zapachowe. Jest to idealny sposób na połączenie leczniczej mocy dotyku z właściwościami zdrowotnymi i pielęgnacyjnymi danego olejku. Wybiera się je ze względu na indywidualne potrzeby osoby korzystającej z zabiegu. Dla osób z problemami reumatycznymi oraz cierpiących na bóle mięśni, lub zwyczajnie przemęczonych stresem życia codziennego poleca się olejek eukaliptusowy do masażu. Jest on korzystny podczas masażu nie tylko dla napiętych mięśni i obolałych kończyn, ale za pomocą swojego aromatu doskonale rozluźnia i zwalcza napięcie nerwowe. Aby skorzystać z tych jego dobroczynnych właściwości wystarczy kilka kropel olejku dodać do olejku „głównego” wykorzystywanego podczas masażu. Oczywiście należy robić to z rezerwą i nie stosować go w nadmiarze.

Gdy borykamy się z dolegliwościami reumatologicznymi, albo żyjemy w ciągłym stresie i napięciu, powinniśmy skorzystać z pomocnego olejku z eukaliptusa. Wystarczy dodać go do oleju do masażu i oddać się kojącej mocy dotyku. Z pewnością odzyskamy rozluźnienie, a taki masaż ukoi nasze problemy zdrowotne dotyczące mięśni i stawów ruchowych.