You are currently viewing Organizacja rowerowych wycieczek w górach

Organizacja rowerowych wycieczek w górach

Jakiś czas temu uznałem, że dobrze będzie urozmaicić sobie w jakiś sposób czas. To było dla mnie ogromnie ważne, ponieważ cały czas pracowałem za biurkiem. Brakowało mi ruchu i świeżego powietrza. Chciałem aby chociaż jeden weekend był inny niż reszta.

Wybrałem zorganizowany wyjazd rowerowy 

wycieczki rowerowe zakopaneW tym celu zacząłem przeglądać różnego rodzaju oferty. Okazało się, że w Zakopanem są organizowane specjalne wycieczki rowerowe. Na dodatek nie które z nich są wraz z noclegiem i można spędzić aktywnie dwa dni. Uznałem, że to coś dla mnie, ponieważ od zawsze lubiłem tego typu sport. Jazda na rowerze nie była zbyt intensywna. Na dodatek nie musiałem być świetnie przygotowany fizycznie. Postanowiłem się zapisać. Z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że cały wyjazd był jak najbardziej udany. Wycieczki rowerowe zakopane były popularną rozrywką dla turystów lub ludzi, którzy tak jak ja chcieli jakoś aktywniej spędzić swój wolny czas. Cała organizacja była na bardzo wysokim poziomie dlatego podróż była miła i pdbywała się w bardzo sympatycznej atmosferze. Wraz z nami jechał przewodnik, który na zwyznaczonych przerwach opowiadał ciekawostki o terenie na którym się znajdujemy. Okolice naszego pięknego Zakopanego są jeszcze ciekawsze z perspektywy roweru. Ja jako osoba, która nigdy wczesniej nie miała z kim jeździć na rowerze dodatkowo poznałem wiele osób z podobnymi zainteresowaniami. Teraz postanowiłem o wiele częściej brać udział w tak zorganizowanym wydarzeniu. To było coś w sam raz dla mnie.

Na dodatek tempo było dostosowane do wszystkich uczestników. Nikt nie czuł się źle. Cena również nie była wysoka. Obejmowała nocleg oraz wyżywienie, które podczas wysiłku fizycznego było bardzo ważne. Nie musiałem martwić się o śniadania czy kolacje. Wszystko było pod ręką.