You are currently viewing Panele warstwowe PIR

Panele warstwowe PIR

Warstwowa płyta PIR to znakomity materiał konstrukcyjno – izolacyjny wykorzystywany do wznoszenia lekkich konstrukcji halowych, dociepleń dachów oraz suchych elewacji. Pod względem parametrów termoizolacji jest to najlepszy rodzaj dostępnych płyt warstwowych dostępnych na naszym rynku.

Stabilny panel konstrukcyjny i izolacyjny PIR

płyty pirTo co odróżnia warstwowe płyty PIR od innych to materiał użyty do budowy rdzenia, którym jest pianka poliizocyjanouretanowa. Jest to produkt o dobrej sztywności oraz wybitnej odporności na czynniki zewnętrzne. Przede wszystkim chodzi o zmienne warunki atmosferyczne, czynniki chemiczne i biologiczne. Rdzeń PIR zamknięty jest pomiędzy okładzinami wykonanymi z bardzo dobrze zabezpieczonej blachy stalowej trapezowej, falistej lub płaskiej, w zależności od przyszłych zastosowań. Bardzo ważną cechą płyt warstwowych PIR jest o kilkadziesiąt procent lepsza izolacja termiczna od innych płyt przy znacznie cieńszym rdzeniu. Producenci oferują płyty PIR z wykonanymi w bocznych krawędziach frezami ułatwiającymi montaż oraz likwidującymi nieszczelności na połączeniach nazywane mostkami termicznymi. Płyty tego rodzaju są obecnie podstawowym budulcem do wznoszenia nowoczesnych, lekkich hal produkcyjnych, magazynowych, sportowych, handlowych, obiektów inwentarskich, chłodni i mroźni. Projektanci coraz częściej biorą pod uwagę płyty warstwowe do budowy obiektów mieszkalnych. W ofercie producentów znajdziemy płyty do budowy ścian zewnętrznych, wewnętrznych, sufitów, do wykonywania pokryć dachowych i dociepleń elewacji.

Lekkie hale z płyt warstwowych mogą być z powodzeniem wznoszone na gruntach o małej zwięzłości, na których nie byłoby możliwe posadowienie obiektu budowanego w tradycyjnej technologii murowanej. Płyty warstwowe PIR łączą się bardzo harmonijnie z innymi technologiami budowlanymi.