You are currently viewing Paralizatory do samoobrony

Paralizatory do samoobrony

Ogólnie rzecz biorąc Polska jest jednym z krajów, w którym przestępczość jest obecnie na stosunkowo niskim poziomie. Na ulicach polskich miast możemy czuć się zdecydowanie bezpieczniej niż przykładowo na ulicach Berlina, Brukseli czy Paryża. Niemniej jednak mimo wszystko nie zaszkodzi posiadać przy sobie urządzeń służących do samoobrony. Jednym z bardziej popularnych jest paralizator lub taser.

Nowoczesne wersje paralizatorów

paralizatorIstnieje stosunkowo małe prawdopodobieństwo tego, że na ulicach naszych miast zostaniemy zaatakowani. Jednak nie możemy zakładać, że tak się nie stanie. Jednak trzeba zaznaczyć, że przed atakami napastników możemy się skutecznie bronić nawet jeśli nie mamy odpowiednio dużo siły fizycznej. Urządzeniem, które w dużym stopniu może poprawić naszą pewność siebie jest paralizator. Takie urządzenia mają bardzo małe gabaryty przez co bez większych problemów zmieścić się one mogą w torebce czy też w kieszeni. Paralizatory w nowszych wydaniach mogą skutecznie razić prądem nawet przez bardzo grubą warstwę ubrań. Dzięki temu nie będziemy musieli planować tego w jakim miejscu u napastnika taki paralizator przyłożyć. Dość dużą popularnością cieszą się również tesery, które mają tę przewagę nad klasycznymi paralizatorami, że teserów możemy używać nawet wtedy gdy znajdujemy się w odległości kilku metrów od osoby wobec której chcemy nasze urządzenie użyć.

Ostatnimi czasy bardzo dobrze sprzedają się paralizatory, które umieszczane są wewnątrz latarek. Dzięki temu nie wzbudzają one podejrzeń przez co mogą być znacznie skuteczniejsze. Żeby zaopatrzyć się w paralizatory czy też inne urządzenia służące do samoobrony wystarczy udać się do jakiegokolwiek sklepu myśliwskiego. Znaleźć tam można również różne gazy odstraszające napastników.