You are currently viewing Pasy do unieruchomienia pacjenta

Pasy do unieruchomienia pacjenta

  • Post author:
  • Post category:Usługi

Praca w szpitalu zawsze była moim powołaniem. Jako dziecko mówiłam już że zostanę lekarzem i będę pomagać ludziom cierpiącym i potrzebującym. Kontakt z osobami, które chorują uczy nas szacunku do każdego. Moja praca jest pełna różnych emocji od tych pozytywnych po te trudne.

Unieruchomienie pacjenta pasami

pasy unieruchamiająceWe wszystkich placówkach panują pewne zasady i reguły powszechnie znane są one jako procedury. To dzięki nim zarówno pacjenci jak i personel medyczny może czuć się bezpiecznie jak i może skutecznie pomagać osobom cierpiącym. Odziały oraz sale to miejsca w których wszyscy powinni czuć się bezpiecznie. Na mój oddział często trafiają osoby w bardzo ciężkim stanie wymagające specjalistycznej opieki Niektórzy pacjenci wymagają zastosowania specjalistycznych procedur oraz środków bezpieczeństwa. Niestety ani lekarz, ani personel nie może przebywać z jednym pacjentem całą dobę. Gdy pacjent tego wymaga należy zapewnić mu bezpieczeństwo, tak aby nie stanowił zagrożenia dla siebie ale również dla innych pacjentów. Dlatego w momencie gdy pacjent jest zagrożeniem dla siebie i innych stosuje się pasy unieruchamiające. Mają one za zadanie przede wszystkim chronić pacjenta i zapewnić mu całkowite bezpieczeństwo. Pasy wykonywane są z materiałów, które nie powodują otarć i urazów. Są łatwe w montażu oraz bardzo szybko można je ściągnąć. Gdy tylko stan pacjenta się poprawi pasy zostają usunięte. Pasy to również wyposażenie medyczne. Choć wielu kojarzą się negatywnie niejednokrotnie pomagają pacjentom po wypadkach czy udarach. Osoby takie są zdezorientowane i mogą same zrobić sobie krzywdę.

Akcesoria medyczne mają pomóc w niesieniu pomocy wszystkim chorym i potrzebującym. Pasy to element wyposażenia stosowany jedynie w przypadkach, gdy inne środki nie są w stanie pomóc. Zastosowanie pasów może skrócić pobyt w szpitalu, gdyż pacjent nie jest narażony na dodatkowe urazy.