You are currently viewing Perspektywiczne kojce porodowe dla macior dla hodowców

Perspektywiczne kojce porodowe dla macior dla hodowców

 

Konsumpcja wieprzowiny utrzymuje się na stałym poziomie. To po części gwarantuje Unia Europejska, która w dużym stopniu wspiera ten segment przemysłu. Możliwe jest to dzięki dostarczaniu do naszego kraju tańszych pasz oraz nowoczesnego sprzętu, na które rolnicy są w stanie uzyskać duże benefity. 

Hodowcy coraz częściej korzystają z kojców porodowych

kojec porodowy dla maciorWielu hodowców dzięki targom rolniczym udało się namówić na instalację w swoich gospodarstwach nowoczesnego sprzętu, który wpływa na ilość produkowanej wieprzowiny. Dodatkowo skusiły ich unijne dotacje, które dofinansowują w dużym stopniu ten sektor przemysłu. Jednym z takich nowoczesnych sprzętów jest przestronny kojec porodowy dla macior. Takie izolowane kojce sprawiają, że zwierzęta są bardziej produktywne, a to oznacza większą liczbę nowo narodzonych prosiaków. Znacząco obniża to możliwość zaduszenia młodych zwierząt w ich początkowych etapach życia. Dzięki temu, kojce porodowe znacząco zwiększają wydajność każdego hodowcy. Każda maciora w szczytowym momencie ciąży zostanie przetransportowana do osobnego kojca porodowego. W tak bezpiecznych warunkach locha jest w stanie dobrze wykarmić swoje potomstwa. Jest to możliwe dzięki specjalnym pasom, które podnoszą nieco maciorę i dają dostęp wszystkich prosiaczkom do pokarmu. Jest to w prawdzie droga inwestycja, ale pozwala w krótkich czasie znacząco podnieść zyski takiego hodowcy, który zamontuje kojce porodowe dla macior.

Duży wpływ na stabilną sytuację hodowców trzody chlewnej ma możliwość wyeksportowania jej na konkurencyjne rynki trzecie. Wiadomo, że to daje spore możliwości rozwoju przy większym przypływie gotówki dla tego segmentu handlowego. Dlatego też wielu hodowców zainwestowało w nowoczesny sprzęt, jak kojce porodowe dla macior, który ma ograniczyć koszty produkcji i poprawić jakość sprzedawanego surowca.