You are currently viewing Pieczątki – produkcja i zastosowanie

Pieczątki – produkcja i zastosowanie

Wszystkie firmy, a także osoby prywatne na wyższych stanowiskach są zobligowane do posiadania pieczątki. Najczęściej zawiera ona wyłącznie dane o przedsiębiorstwie lub osobie i służy do potwierdzania dokumentów bez używania podpisu, choć w wielu miejscach jest on wymagany obok pieczątki.

Przebieg produkcji pieczątek

pieczątki krakówW większości małych zakładów oferujących usługi produkcji pieczątek, pracownik stworzy wymagany wzór poprzez użycie szablonu i poukładanie na nim znaków, o ile projekt klienta nie wymaga indywidualnego układu czcionek do wytworzenia pieczątki. Zakłady posiadające odpowiednie maszyny oferują pieczątki jednoczęściowe – grawerowane lub tłoczone. Forma taka w opakowaniu posiada gąbkę z tuszem w której jest obrotowo namaczana, by najczęściej na papierze zostawić odpowiednie dane po odbiciu pieczątki. Kraków jest jednym w miast w którym zakłady produkujące pieczątki rozwinęły się szybko dzięki popytowi na ten produkt. Poszukując dawnych eksponatów, odsłaniających techniki produkcji pieczątki Kraków oferuje nam odpowiedni dział w Muzeum Narodowym. W dziedzinie historii pieczątki Kraków może pochwalić się pierwszymi zakładami rzemieślniczymi. Obecnie pieczątki znajdują swoje miejsce w każdej gałęzi gospodarki, handlu, edukacji, czy jakiejkolwiek działalności. Poszukując zakładu produkującego pieczątki, Kraków w dalszym ciągu okazuje się miastem gdzie znajdziemy odpowiednią firmę bez trudu.

Czas na wyzwanie – policzmy na ilu dokumentach które codziennie spotykamy obecne są pieczątki.  Przecież to wszystkie dokumenty z pracy, banków, szkół czy urzędów. Pieczątek używają podmioty gospodarcze, instytucje naukowe, czy osoby fizyczne reprezentujące daną działalność. Pieczątki są obecne w naszym świecie i z pewnością szybko nie znikną.