You are currently viewing Pielęgnacyjne kosmetyki naturalne

Pielęgnacyjne kosmetyki naturalne

Mam wrażliwą skórę, a więc wiele z kosmetyków mnie podrażnia. Skłonność do podrażnień ma nie tylko moja skóra na twarzy ale również np. na ramionach. Przez długi czas nie wiedziałam jak sobie z tym radzić. Na szczęście odkryłam w końcu kosmetyki naturalne, które są na tyle delikatne, że nie wywołują żadnych negatywnych reakcji na mojej skórze.

Kosmetyki naturalne kupuję w sklepach on-line

kosmetyki naturalne sklep internetowyKiedyś z kosmetyków naturalnych używałam tylko rzeczy takich jak mydła do rąk czy balsamy. Ostatnio jednak zaczęłam powoli zastępować większość kosmetyków ich naturalnymi odpowiednikami. Nazwa kosmetyków naturalnych bierze się od tego, że są one pozbawione jakichkolwiek sztucznych barwników, wszelkiego rodzaju sylikonów, substancji spieniających nazywanych SLES oraz detergentów, które opisuje się jako SLS. Mam swój ulubiony sklep on-line, w którym kupuję kosmetyki naturalne, ponieważ znaleźć tam można bardzo wiele różnych firm produkujących pielęgnację o naturalnym składzie. Również jeżeli chodzi o ceny to są one w tym sklepie bardzo konkurencyjne. Jeżeli chodzi o inne kosmetyki naturalne sklep internetowy, w którym najczęściej kupuję miał ostatnio dostawę kremów do twarzy na dzień mojej ulubionej firmy, z której zawsze kupuję szampony i balsamy. Zdecydowałam się kupić na próbę kremy – na dzień i na noc oraz żel do mycia twarzy. Zastanawiałam się jeszcze nad peelingiem do ciała ale były tylko duże pojemności, więc pewnie nie zdążyłabym go wykorzystać.

Uważam, że kosmetyki naturalne są świetne dla naszej skóry. Są one przeważnie trochę droższe od kosmetyków zawierających jakieś sztuczne składniki ale zdecydowanie warto w nie zainwestować. Myślę, że za niedługi czas uda mi się zastąpić wszystkie kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała naturalnymi produktami, które sprawdzają się u mnie bardzo dobrze.