You are currently viewing Pielęgnowanie paznokci

Pielęgnowanie paznokci

Zadbane dłonie są prawdziwą ozdobą każdej kobiety i nie ma w tym przesady. Sam manicure oraz najmodniejszy kolor lakieru nie wystarczy. Najważniejsza jest codzienne nawilżanie skóry dłoni oraz stosowanie kosmetyków o właściwościach pielęgnacyjnych.

Dbanie o paznokcie dzięki zmywaczowi

pielęgnujący zmywacz do paznokciJeśli lubimy często malować paznokcie, koniecznie musimy zainwestować w pielęgnujący zmywacz do paznokci. To część ciała, którą łatwo można zniszczyć lub osłabić, stosując nieodpowiednie kosmetyki, na przykład te zawierające aceton. Będąc na zakupach w drogerii należy zwrócić szczególną uwagę na skład zmywacza. Najlepiej aby w swoim składzie zawierał witaminy, na przykład A czy E. Ważne są również olejki pielęgnacyjne, na przykład migdałowy, które odpowiednią natłuszczą płytkę paznokcia oraz skórę wokół niego. Przydadzą się również ekstrakty z różnych roślin lub keratyna, która pełni rolę odżywiającą. Możemy zdecydować się na zakup zmywacza w tradycyjnej buteleczce, o konsystencji płynu, lub na przykład kupić specjalne chusteczki, pakowane jednorazowo. Te ostatnie są szczególnie przydatne, jeśli na przykład wybieramy się na wakacje – są małe, praktyczne i zajmują niewielką ilość miejsca. Wszystkie te składniki, które zawiera ten praktyczny kosmetyk sprawiają, że paznokcie są pełne połysku, ładnie błyszczą, a to jest oznaką zdrowia, nie są odbarwione. Ponadto są bardziej elastyczne, a tym samym mniej się łamią. Warto więc wdrożyć taki kosmetyk do regularnego użycia, a efekty pojawią się szybko i będą zaskakujące.

Makijaż czy używanie lakierów na paznokcie wymagają równocześnie właściwej i regularnej pielęgnacji. Aby uniknąć łamliwości czy nieładnej płytki paznokcia, warto systematycznie stosować zmywacz, który je odżywi oraz zapewni im dobrą ochronę.