You are currently viewing Podwójne metalowe karnisze do wnętrz

Podwójne metalowe karnisze do wnętrz

 

Aby nadać wnętrzu klimatu i przytulności, warto zdecydować się na odpowiednią dekorację okna. Fantazyjnie upięte firanki oraz zasłony dodają charakteru pomieszczeniom. Aby ładnie je zaaranżować najlepiej zawiesić je na podwójnym karniszu.

Podwójny karnisz z metalu

karnisze metalowe podwójneNiezależnie od tego czy chcemy zasłaniać okna za pomocą rolet, żaluzji czy tradycyjnych zasłon, ładnie upięte firanki i inne dekoracje okienne tworzą przytulny nastrój w mieszkaniu. Jeśli lubimy tego typu ozdoby, warto kupić karnisze metalowe podwójne. Dają one wiele możliwości aranżacji, ponieważ można równocześnie powiesić i firanki i zasłony, a także inne ozdoby, jak np. lambrekiny. Metalowe karnisze mogą być matowe lub z połyskiem. W zależności od potrzeb dostępne są modele o szerokich, grubych rurach, jak i takie o cienkich, które ładnie będą się prezentować w przypadku małych okien i lekkich firanek, np. muślinowych. Ciężkie kotary lepiej powiesić na solidniejszych karniszach. Metal może mieć kolor srebra lub złota, także postarzanego lub karnisz może być pomalowany na dowolny kolor. Najczęściej wybierane są białe lub czarne, które są uniwersalne i pasują do większości wnętrz, zarówno tych urządzonych w stylu nowoczesnym, jak i tradycyjnym. Metalowe rurki karnisza niekoniecznie muszą mieć okrągły przekrój. Dostępne są również kwadratowe. Oryginalnym urozmaiceniem mogą być też wykończenia karnisza w postaci ciekawych elementów np. kryształowych gałek, czy fantazyjnych kształtów umieszczonych na końcach metalowych rurek. Przed zakupem warto dokładnie sprawdzić wymiary karnisza.

Podwójne karnisze, to wygodne i solidne rozwiązanie, które pozwoli wyczarować dowolne dekoracje okna. Ogromny wybór kolorów i modeli zadowoli nawet najbardziej wybredne gusta i będzie pasować do każdego pomieszczenia.