You are currently viewing Pompy ciepła ocieplą klimat w domu

Pompy ciepła ocieplą klimat w domu

Urządzenie grzewcze zainstalowane w domu jakim jest pompa ciepła może zapewnić wydajne ogrzewanie i chłodzenie domu. Po prawidłowym zainstalowaniu, powietrzna pompa ciepła może dostarczać do domu energię od dwóch do trzech razy większą niż energia elektryczna, którą zużywa.

Korzyści wynikające z instalacji pomp ciepła

pompy ciepła sprzedażJest to możliwe, ponieważ pompa ciepła przenosi ciepło, zamiast przekształcać je z układu paliwowego podobnego do spalania. Istnieje wiele korzyści, zarówno finansowych, jak i środowiskowych, związanych z instalacjami pomp ciepła. Mogą być stosowane zarówno do chłodzenia jak i ogrzewania przestrzeni za pomocą grzejników, konwektorów powietrznych i systemów ogrzewania podłogowego, a także mogą służyć do podgrzewania wody do ogólnego użytku w domu. Pompa ciepła najprawdopodobniej pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy na rocznych rachunkach za paliwo (węgiel, drewno, eko groszek, gaz ziemny), ze względu na bardzo wysokie wskaźniki efektywności energetycznej. Z uwagi na to, że pompy ciepła sprzedaż  nie wykorzystuje bezpośrednio spalania do generowania ciepła, nie występują emisje dwutlenku węgla innych szkodliwych substancji, które występują w momencie produkcji energii elektrycznej i tylko niewielka ilość energii elektrycznej jest potrzebna do uruchomienia sprężarki. To sprawia, że ​​pompa ciepła jest wyjątkowo przyjazną dla środowiska technologią ogrzewania. Sposób, w jaki działa powietrzna pompa ciepła, polega na absorpcji ciepła z powietrza w niskiej temperaturze, a następnie przekształceniu go w ciecz. Wytworzona ciecz przechodzi przez kompresor, gdzie zostaje podgrzana. Następnie przenosi swoją wyższą temperaturę ciepła na obwody grzewcze, które znajdują się w całym domu.

Urządzenie to może działać przy temperaturze poniżej zera, co oznacza, że nawet w samym środku zimy nadal można cieszyć się ciepłem domu. Są również stosunkowo prostym systemem do zainstalowania i utrzymywania.