You are currently viewing Pomysł na projektor

Pomysł na projektor

Od dwóch lat pracuję w szkole podstawowej jako nauczyciel. Bardzo cenię sobie rozwój intelektualny dzieci i staram się w różny sposób i za pomocą różnych materiałów przekazywać im wiedzę i informacje. Dzięki współczesnej technologii udaje się to bardzo łatwo.

Praca z projektorem daje wiele możliwości

montaż projektoraDzieci chłoną wiedzę jak gąbka. Jako nauczyciel staram się sprostać zadaniu, by wiedzy przekazać jak najwięcej. Używam do tego różnych materiałów, które do tej pory zgromadziłem. Są to książki, kart pracy, różnego rodzaju programy komputerowe i multimedialne. Dostępność tego jest ogromna. Ostatnio przyszedł mi go głowy pewien pomysł. Miałem okazję być na weekendowych warsztatach i tam prowadzący korzystał z urządzenia, które pozwalało mu na odtworzenie projekcji na dany temat. Pomyślałem, że jest to idealna rzecz do pracy z dziećmi w klasie. Poprosiłem dyrekcję szkoły o rozpatrzenie środków finansowych na powodzenie mojego pomysłu. Znalazłem już wcześniej firmę, która oferuje w swojej sprzedaży takie urządzenia. Z powodzeniem odbył się  montaż projektora. Montażu dokonuje się nie tylko na suficie. Z powodzeniem można go postawić nawet na biurku. Odpowiednie zawieszenie urządzenia i podpięcie go do komputera pozwoliło mi w prosty sposób pokazać dzieciom, jak to działa. Zaleta projektora była ogromna. Klasa wyposażona w projektor pozwoliła ciekawiej przekazać wiedzę małym słuchaczom. Urządzenie to zadecydowało o nowoczesności. Nieocenione możliwości sprawiły, że uczniowie domagali się wyłącznie korzystania z tego urządzenia. 

Po niespełna pół roku, dyrekcja szkoły postanowiła, że z pomocą inwestorów zaopatrzy też inne klasy w możliwość korzystania z projektorów. Dzięki temu szkoła trafiła na listę najbardziej nowoczesnych szkół w mieście. Za ciosem poszły też pozostałe szkoły.