You are currently viewing Ponadczasowość czarnej sukienki

Ponadczasowość czarnej sukienki

Niezależnie od statusu społecznego, wykonywanego zawodu czy stanu cywilnego każda kobieta lubi mieć dobrze zaopatrzoną szafę z ubraniami. Niektóre z nas lubują się w stylu sportowym i właśnie takie ubrania znajdziemy w ich garderobach, a inne lubią być eleganckie nawet w domu przy sprzątaniu. 

Moc czarnej sukienki

czarna sukienka welurowaJakichkolwiek upodobań modowych byśmy nie miały, to są rzeczy, które powinna mieć w szafie każda kobieta. Od czasu naszych prababć albo i jeszcze dalej absolutnym must have jest tak zwana „mała czarna”. Czyli w każdej kobiecej garderobie powinna znajdować się elegancka i lekko seksowna czarna sukienka. Jej fenomenem jest to, że pasuje na niemal każdą okazję. U mnie wisi czarna sukienka welurowa z krótkim rękawem. Według mnie jest niesamowicie praktyczna, bo krótki rękaw pozwala mi dobierać do niej stylizacje zarówno letnie, jak i na chłodniejsze pory roku. Welur jest wdzięcznym materiałem, który przyjemnie otula w chłodne dni, ale nieszczególnie dodatkowo grzeje w upalne lato. Sukienka jest w głębokiej czerni długości przed kolano, dzięki czemu nie jest zbyt wyzywająca nawet do pracy. Jej seksownym elementem jest głębokie wycięcie na plecach, które eksponuję wychodząc na kolację z mężem, a skrywam pod szalem czy żakietem w pracy, u cioci na imieninach i w innych formalnych okolicznościach. Dekolt jest bardzo niepozorny, bo klasyczny w łódkę. Dobieram do niego drobne zawieszki na złotym łańcuszku, aby nie przytłoczyć prostego fasonu sukienki.

Czarna sukienka powinna znaleźć się w szafie każdej kobiety. Dobrze dobrana będzie odpowiednia na wiele okazji. Powinna być elegancka, ale też nieco seksowna. Rodzaj tkaniny będzie miał znaczenie w kwestii pór roku. Taki strój to dobrze wydane pieniądze, które będą zwracać się przy każdym wyjściu.