You are currently viewing Pościel dla małego dziecka

Pościel dla małego dziecka

Małe dzieci spędzają w łóżeczku większość swojego życia, dlatego warto zadbać o wygodne i komfortowe miejsce do spania dla naszego maluszka. Poza odpowiednim materacem, będziemy potrzebować piankowe osłonki na szczebelki i miękką pościel, w której dziecko poczuje się bezpiecznie. 

Jakie są rodzaje pościeli dla dzieci? 

pościel dziecięcaDorośli mają większy wybór niż dzieci, bo mogą spać niemalże pod każda pościelą. Może to być flanelowa, jedwabna, z poliestru, czy frote, natomiast dzieci potrzebują miłych w dotyku i bezpiecznych tkanin, które będą wolne od chemicznych barwników i sztucznych dodatków. Najlepsza pościel dziecięca uszyta jest z bawełny, ponieważ jest ona całkowicie naturalna i zapewnia odpowiednią przewiewność. Bawełna doskonale chłonie wilgoć i jest miękka nawet po wielu praniach w temperaturze sześćdziesięciu stopni. Jest bardzo wytrzymała i odporna na rozdarcia. Jeżeli chcemy zapewnić dziecku wyjątkowe doznania sensoryczne, to koniecznie musimy mu sprawić pościel z pluszowego polaru, który posiada małe wypustki, które nasze maluszki uwielbiają ściskać i ugniatać. Jest to materiał delikatny i bardzo ciepły dlatego najlepiej się sprawdzi w sezonie jesienno zimowym. Polar doskonale utrzymuje ciepło i nadaje się jako pościel do łóżeczka, ale także do gondoli. Do wózka należy kupić trochę mniejszy rozmiar pościeli, aby nie zwijała się w rogach gondoli, albo nie zwisała z wózka. Optymalny rozmiar to pięćdziesiąt na osiemdziesiąt centymetrów. Do łóżeczka pościel nie powinna być mniejsza niż sto na sześćdziesiąt centymetrów.

Często rożki po rozłożeniu służą jako zapasowa pościel, ponieważ są w kształcie kwadratów i nadają się do przykrycia dla najmłodszych dzieci. Pościel najlepiej kupować przez internet, ponieważ znajdziemy tam najlepsze oferty i największy ich wybór z możliwością darmowego zwrotu.