You are currently viewing Potrzebowałem wynająć żurawia

Potrzebowałem wynająć żurawia

Jestem właścicielem dużej firmy budowlanej. Odpowiadam za wiele aspektów jej funkcjonalności. Ostatnio dostałem wiadomość, że na jednej z budów potrzebny jest żuraw do prac wysokościowych. Ponieważ firma prowadzi jednocześnie kilka budowli, akurat nie miałem żadnego wolnego na stanie. Nie mogłem pozwolić na to, aby na budowie czekali, aż któryś z żurawi się zwolni. 

Szybkie wynajmowanie żurawia 

żuraw wynajemBardzo zależało mi na czasie. Dlatego postanowiłem znaleźć żurawia na wynajem w najbliższej okolicy. Wszedłem na znane mi forum dla budowlańców, gdzie przedsiębiorcy wymieniali się różnorodnymi informacjami i wiadomościami. Wybrałem miasto, w którym pracownicy potrzebowali żurawia. Dałem ogłoszenie i oznakowałem je słowami żuraw wynajem szukam. Miałem nadzieję, że dzięki temu osoba chcąca wynająć swoją maszynę budowlaną sama mnie znajdzie. Jak zwykle nasze branżowe forum mnie nie zawiodło. Jeszcze tego samego dnia otrzymałem cztery telefony z propozycją wynajmu żurawia. Pierwsza firma, która zajmowała się wynajmem specjalistycznego sprzętu budowlanego była dosyć droga. Mimo że, zależało mi na czasie odmówiłem. Nie warto było tak przepłacać. Jako drugi odezwał się prywatny przedsiębiorca, który akurat nie potrzebuje żurawia w swoim biznesie. Był o wiele tańszy dlatego od razu przystałem na propozycję. Dwóm kolejnym osobom musiałem odmówić. Usunąłem ogłoszenie, żeby nie dostawać już kolejnych telefonów i wiadomości. 

Maszyna miała zostać dostarczona następnego dnia na budowę. Około południa zadzwoniłem do brygadzisty, żeby dowiedzieć się czy żuraw dotarł na miejsce. Wszystko było w porządku, a prace trwały w najlepsze. Ucieszyłem się, że żuraw jest sprawny, a pracę wysokościowe posuwają się do przodu. Wynajem żurawia nie sprawił mi kłopotów i udało mi się szybko załatwić sprawę.