You are currently viewing Prace przygotowawcze pod budowę

Prace przygotowawcze pod budowę

Teren przeznaczony pod najnowszą inwestycję okazał się być w bardzo złym stanie, czego spodziewaliśmy się po gruncie sprzedawanym za tak niską cenę. Okazało się jednak iż do przeprowadzenia prac budowlanych potrzebne jest bardzo ekstensywne przygotowanie terenu i usunięcie wszystkich pozostałości po nieużytkach, jakie znajdowały się na terenie.

Fachowe wykonanie ekstensywnych prac ziemnych

prace ziemneMimo iż dysponujemy wieloma cięzkimi pojazdami, które mogłyby być zastosowane do oczyszczenia i wyrównania terenu przeznaczonego pod budowę, takie prace mogłyby zająć ogromną ilość czasu i zdecydowanie opóźniłyby wykonywanie projektu. Nie mogliśmy sobie pozwolić na takie opóźnienia, więc podnajęliśmy usługi lokalnej firmy, przeprowadzającej ekstensywne prace ziemne, by owy teren wyczyścić i przystosować do prac budowlanych, jakie miały być na nim wykonywane. Firma którą wynajęliśmy ma większą wprawę w takich zadaniach niż nasi pracownicy, dlatego też wszystkie zadania były wykonywane o wiele szybciej, niż mogłyby być przeprowadzone przez naszych pracowników. Były również przeprowadzane z najwyższą dokładnością, zwłaszcza wszelkie prace które miały być podstawą do wykonywania dalszych zadań przy budowie projektu. Do przeprowadzenia prac wykorzystano maszyny specjalistyczne, których nie mieliśmy w naszym parku maszynowym, a które umożliwiały błyskawiczne wyrównanie, oczyszczenie i przygotowanie dowolnych rozmiarów terenu pod wykonywanie dalszych etapów budowy.

Bardzo dużo zadań precyzyjnych pracownicy firmy przeprowadzali ręcznie. Prace przygotowawcze nie trwały dłużej niż dwa tygodnie, znacznie krócej niż się spodziewaliśmy, i zostały wykonane z idealną precyzją i zgodnością do projektu który przedstawiliśmy firmie, umożliwiając natychmiastowe rozpoczęcie prac budowlanych.