You are currently viewing Profesjonalne cyklinowanie parkietów

Profesjonalne cyklinowanie parkietów

Drewniane parkiety nigdy nie wyszły z mody i znajdują one swoje zastosowanie nie tylko w hotelach, czy też szkołach, ale także w większości gospodarstw domowych. Ten ponadczasowy i naturalny materiał nigdy się nie nudzi oraz jest niezwykle długotrwały i kilkakrotnie możemy go odnawiać metodą cyklinowania. Dzięki temu nasza podłoga jest świeża i na nowo nadany zostaje jej piękny połysk oraz elegancki urok. 

Jak wykonać cyklinowanie parkietu?

cyklinowanie bydgoszczCyklinowanie jest metodą najczęściej stosowaną do obrabiania drewnianych posadzek, dzięki czemu podłoga jest idealnie przygotowana do lakierowania. Takiemu procesowi można poddać parkiet w każdym wieku, jednakże należy pamiętać, że podłoga im starsza i bardziej zniszczona, tym proces jej odnowienia będzie dłuższy. Jeżeli więc chcemy cieszyć się doskonałą i piękną, drewnianą podłogą i wykonywać jej cyklinowanie bydgoszcz samodzielnie musimy koniecznie zaopatrzyć się w potrzebne do tego materiały i narzędzia oraz właściwie przygotować pomieszczenie. Na początku musimy opróżnić je ze wszelkich sprzętów, firan, mebli, a nawet powinniśmy usunąć wszystkie listwy. Do przeprowadzenia cyklinowania niezbędna nam będzie cykliniarka, czyli maszyna przeznaczona do wygładzania powierzchni drewna, która pomoże nam szybko i sprawnie usunąć stare powłoki lakiernicze. Zanim jednak naniesiemy pierwszą warstwę lakieru konieczne jest abyśmy starannie przeszlifowali parkiet i dokładnie wyrównali powierzchnię.

Wszystkie czynności powinniśmy stosować tak długo, dopóki nie uznamy, że podłoga jest idealnie równa i czysta, ponieważ warunkuje to na jej ostatecznym wyglądzie po zakończeniu wszystkich niezbędnych prac. Podczas szlifowania musimy także zwrócić uwagę na trudno dostępne miejsca i wyrównać je za pomocą specjalnej cykliniarki krawędziowej.