Profesjonalne oczyszczanie naskórka

 

Skóra twarzy jest bardzo delikatna i narażona na ciągłe działanie czynników zewnętrznych. Utrzymanie cery w jak najlepszej formie wymaga stosowania odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych (np.: toników, kremów itp.) oraz poddawania jej, przynajmniej raz na jakiś czas, profesjonalnym zabiegom oczyszczającym i odżywiającym. Dzięki temu pozostanie ona czysta oraz młoda na dłużej.

Zabiegi mechanicznego oczyszczania twarzy

mikrodermabrazja w ŁodziKażdy z nas powinien co jakiś odwiedzić salon kosmetyczny w celu poprawy zdrowia oraz wyglądu naszej cery. Jednym z proponowanych zabiegów oczyszczających jest mikrodermabrazja w Łodzi. Jest to działanie, które odbywa się przy pomocy kryształków korundu, kryształków tlenku magnezu oraz kryształków chlorku sodu, a także przy użyciu tarcz diamentowych (mikrodermabrazja diamentowa). Tego typu zabiegi są szczególnie polecane osobom, które posiadają przebarwienia na skórze, znamiona potrądzikowe, blizny, a także zmarszczki, ponieważ mikrodermabrazja działa na głębokie warstwy naskórka, skutecznie usuwając jego zrogowaciałą warstwę. Ponadto takie działanie na skórę daje jej możliwość silnej regeneracji i pozwala na łatwiejsze oraz bardziej intensywne wchłanianie składników odżywczych z kosmetyków. Cera w ciągu pół godziny staje się jaśniejsza, a także znacznie odmłodzona.

Przed poddaniem się mikrodermabrazji kosmetyczka powinna dokładnie sprawdzić stan skóry klientki lub klienta, ponieważ tego zabiegu nie można przeprowadzać w momencie wystąpienia uszkodzeń naskórka, np.: ran, wykwitów ropnych, łuszczycy itp.. Należy również pamiętać, że na pięć dni przed zgłoszeniem się do salonu nie można stosować depilacji woskiem ani kremami do depilacji, a także peelingów mechanicznych oraz enzymatycznych. Skóra nie może być też podrażniona przez słońce.