You are currently viewing Projektowanie i budowa linii technologicznych

Projektowanie i budowa linii technologicznych

Linie produkcyjne w naszym zakładzie działały niezmiennie od przeszło dwudziestu lat, więc niedawno okazało się, iż są one bardzo przestarzałe i niewydajne. Obecna technologia umożliwiała bowiem znacznie przyśpieszenie i usprawnienie procesu produkcyjnego, dlatego też zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie modernizacji do najnowszego standardu.

Budowa zaawansowanej linii produkcyjnej

sprawdzony producent linii technologicznychW naszym zakładzie pracuje wielu uzdolnionych inżynierów, którzy mogli bez większego trudu zaprojektować nowoczesną, zaawansowaną technologicznie linię produkcyjną, wyposażoną w najnowsze i najlepsze urządzenia przemysłowe. Nie mieliśmy jednak załogi która mogłaby ją zbudować w miejscu starych linii produkcyjnych, więc zaangażowaliśmy zewnętrzną firmę inżynieryjną w tym celu. Był to sprawdzony producent linii technologicznych, wykonujący indywidualne projekty dla wielu różnych zakładów przemysłowych i produkcyjnych, o bardzo odmiennym profilu. Projektanci owej firmy wykonywali projekty urządzeń i całych linii przemysłowych wedle specyfikacji klienta, aczkolwiek mogli również bez problemu stworzyć takową samodzielnie, za pomocą własnych rozwiązań technicznych i prototypowych urządzeń. Modernizacja linii produkcyjnej nie oznaczała jednak całkowitego demontażu starych urządzeń i wyposażenia, a wyłącznie ich unowocześnienie i usprawnienie.

Projekt linii był na bieżąco ulepszany i dopasowywany do istniejącej infrastruktury oraz wyposażenia w taki sposób, by gotowa linia mogła pracować z najwyższą wydajnością, bez żadnych przestojów i problemów po jej uruchomieniu. Zaprojektowana była jednak w taki sposób, by pracownicy zakładu mogli bez trudności wykonywać zadania na nowych stanowiskach niemal w taki sam sposób jak odbywało się to na poprzedniej linii.