You are currently viewing Rolki z poliuretanu – zastosowanie

Rolki z poliuretanu – zastosowanie

Szerokie zastosowanie w przemyśle mają rolki poliuretanowe. Nic więc dziwnego, że robi się ich bardzo wiele rocznie, a ich cena nie jest zbyt wygórowana. W zależności od zapotrzebowania można nabyć rolki twardsze i miększe do odpowiedniego wykorzystania ich w urządzeniu.

Zastosowanie rolek z poliuretanu

rolki poliuretanoweDo wózków paletowych i okleinarki produkuje się specjalne, zwykle żółte kółka z odpowiednim wykończeniem. Zdarzają się też modele z wbudowanym łożyskiem lub dodatkowo zaokrąglone. Niektóre rolki poliuretanowe są robione z domieszką poliamidu. Dziś skupmy się na zastosowaniu ich w przemyśle. Najczęściej trafić na nie można, bowiem na placach budowy. Przez to, że są bardzo odporne na działanie mechaniczne oraz opady atmosferyczne, mogą się przydać podczas wielkich i ciężkich prac remontowo-budowlanych. Wiele osób chwali je również za to, że nie poddają się pod wpływem chemikaliów, tłuszczy i benzyny. Rolki poruszając się po powierzchni są ciche i potrafią wytłumić drgania powstałe przy pracy maszyny. Dlatego stosuje się je także przy bramach przesuwnych. W naszych magnetofonach także można znaleźć wygłuszające rolki z poliuretanu. Najbardziej chwalą je pracownicy, którzy są operatorami wózków widłowych lub paletowych. Rolki zapewniają im większy komfort jazdy. Jednak najwięcej rolek znajdziemy w szeroko pojętym przemyśle stolarskim. Na różnych etapach przetwarzania drewna i obrabiania elementów drewnianych, rolki są niezastąpionymi elementami wyposażenia maszyn.

Stosowanie rolek poliuretanowych w przemyśle jest bardzo popularne. Ich skład i różne rodzaje twardości są bardzo różne i szeroko dostępne dlatego można wykorzystać je na wiele sposobów. Dzięki nim, wykonywanie nawet najcięższych prac jest o wiele łatwiejsze i szybsze.