You are currently viewing Rusztowania jezdne wysokiej jakości

Rusztowania jezdne wysokiej jakości

Praca na wysokości należy do szczególnie niebezpiecznych i wymaga szczególnej dbałości o bezpieczeństwo pracowników. Zaostrzenie standardów bezpieczeństwa oraz rozwój myśli technicznej spowodowały powstanie nowoczesnych, bardzo lekkich rusztowań aluminiowych. Pozwalają one na bezpieczne i wydajne wykonywanie wielu prac budowlanych i konserwacyjnych.

Rusztowania o wysokim standardzie bezpieczeństwa

bezpieczne rusztowania szerokieTrudno sobie obecnie wyobrazić firmę budowlaną lub remontową, która nie posiada w swoim wyposażeniu lekkich rusztowań aluminiowych. Dają one gwarancję bezpieczeństwa ale teź wydatnie przyczyniają się do podniesienia efektywności działań. Dzięki lekkiej, modułowej konstrukcji można je z łatwością przenosić między różnymi budowami, a umieszczenie konstrukcji na kołach umożliwia przesuwanie podestu roboczego do miejsca wykonywanej pracy. Rusztowania zbudowane są w taki sposób, że do ich montażu nie potrzeba połączeń śrubowych i łączenie elementów odbywa się na zaczepy. System tzw. stężeń sprawia, że konstrukcja jest bardzo stabilna i bezpieczna. Rusztowania jezdne ustawiane na nierównej powierzchni przy ścianach zewnętrznych stabilizowane są dodatkowo podporami. Producenci oferują rusztowania jezdne wąskie oraz bezpieczne rusztowania szerokie. Wszystko zależy od wymagań i potrzeb klienta. Dodatkowo powierzchnię podestu wykonanego z wodoodpornych płyt pokrytych warstwą antypoślizgową można zwiększać dzięki specjalnym konsolom. Do celów kontrolnych i konserwacyjnych można zamontować na aluminiowych rusztowaniach dodatkowe kładki. Dbając o bezpieczeństwo niektórzy producenci oferują schody do poruszania się pracowników. Nad produktem w postaci rusztowań, które mają trafić na rynek czuwa rygorystyczna norma europejska EN 1004. Określa ona wymagany standard bezpieczeństwa i użytkowania rusztowań.

Aluminium używane do produkcji lekkich rusztowań jezdnych to materiał bardzo odporny na oddziaływanie agresywnych warunków środowiska dzięki czemu konstrukcja z niego wykonana jest trwał i może służyć przez lata. Oferta poszczególnych producentów różni się ciekawymi detalami dlatego warto się z nią zapoznać na ich stronach internetowych.