You are currently viewing Samodzielne hodowanie ślimaków

Samodzielne hodowanie ślimaków

Ślimaki najczęściej kojarzone są z Francją. W restauracjach ulokowanych we francuskich miastach bardzo często serwowane są ślimaki, które uznawane są tam za prawdziwy rarytas. Wielu z Państwa zapewne słyszało o tym, że ślimaki można hodować również w Polsce. Francuskie firmy zajmujące się produkcją żywności bardzo chętnie od Polaków takie ślimaki kupują.

Jak hodować ślimaki

śluz ślimaka cenaŚlimak jest organizmem pozbawionym układu kostnego przez co zaliczany jest do grupy określanej jako mięczaki. Bardzo ceni się ślimaki za walory smakowe ponieważ ich mięso jest porównywalne do mięsa ryb czy też owoców morza. Obecnie każdy kto szuka pomysłu na własny biznes może zająć się hodowaniem ślimaków. Wbrew pozorom nie jest to czynność wymagająca dużej wiedzy. Najważniejsze jest to by zapewnić ślimakom pożywienie oraz odpowiednie schronienie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Przede wszystkim zaznaczyć trzeba, że nie da się efektywnie hodować ślimaków jeśli nie zainwestujemy w solidny tunel. Może to być konstrukcja blaszana czy też coś w stylu hali namiotowej. Kluczowe jest również to by w takim tunelu ustawiony był piec grzewczy oraz odpowiednie lampy do oświetlenia. Jeśli chodzi o śluz ślimaka cena za tą substancję jest bardzo wysoka więc naprawdę warto pomyśleć o zainwestowaniu w hodowlę. Taki śluz ma ogromne zastosowanie w branży kosmetycznej z powodu tego, że ma on właściwości ujędrniające oraz odżywcze dla naszej skóry.

Na chwilę obecną w naszym kraju znajduje się kilkadziesiąt hodowli ślimaków. Sprzedawane są one zarówno w celach kulinarnych jak również pozyskuje się ich śluz, który również jest substancją niezwykle pożądaną w branży kosmetycznej. Do hodowania ślimaków oprócz samego tunelu, o którym była mowa wcześniej, konieczne będzie posiadanie odpowiednich stołów.