You are currently viewing Sport ekstremalny dla każdego — surfing

Sport ekstremalny dla każdego — surfing

Adrenalina jest hormonem uwalnianym głównie w sytuacjach zagrożenia, a także w przypływie ogromnej radości. Wiele osób z braku adrenaliny uprawia sporty ekstremalne, aby uczynić swoje życie nieco ciekawszym. Do najpopularniejszych sportów ekstremalnych w Polsce należą: skateboarding, wspinaczki, snowboarding, a także motocross czy skoki na bungee. 

Pomysł na wakacje — kursy surfingowe 

kurs surfingowyCoraz większą popularnością w Polsce cieszy się także surfing. Ponieważ fale na Morzu Bałtyckim nie są tak duże jak na zachodnich oceanach, uprawia się tu w większości surfing z udziałem wiatru — kitesurfing oraz windsurfing. Ten pierwszy polega na otrzymaniu się na tafli wody za pomocą pędnika, tzn. specjalnego latawca (tzw. kite), natomiast w windsurfingu wykorzystuje się pędnik żaglowy. Oba te sporty można uprawiać zarówno na zbiornikach słonowodnych, jak i słodkowodnych. Nie są potrzebne tu wysokie fale, dlatego ze spokojem można uprawiać oba te gatunki surfingu na polskich wodach. Osobom początkującym poleca się kurs surfingowy, na którym można nauczyć się tego sportu od samych podstaw. Na kursy uczęszczają zarówno dzieci, jak i osoby starsze — według profesjonalistów, sport ten jest dla każdego. Szybkość nauki zależy jedynie od zaangażowania i cierpliwości kursanta. Oprócz tych dwóch najpopularniejszych, szkoły surfingowe oferują również naukę tradycyjnego surfingu. W tym celu organizowane są wyjazdy w różne zakątki świata — Brazylia, Egipt, Wenezuela i Rodos to tylko niektóre z kierunków, które są oferowane przez instruktorów. Takie wakacje to fantastyczna okazja, by zdobyć nowe umiejętności, a pomiędzy treningami z pewnością znajdzie się wystarczająco dużo czasu, by zwiedzić najciekawsze miejsca tych krajów. 

Sporty ekstremalne bywają niebezpieczne jedynie wtedy, gdy są uprawiane w sposób nierozsądny i nierozważny. Różnego rodzaju kursy i szkoły istnieją po to, by pod czujnym okiem profesjonalnych instruktorów nauczyć się uprawiać sport tak, by zminimalizować ryzyko wypadków.