You are currently viewing Sposób na bolesną miesiączkę

Sposób na bolesną miesiączkę

Kobiece ciało jest stworzone do rodzenia dzieci i nie ma co do tego wątpliwości. Jednak żeby było to możliwe, to kobieta musi miesiączkować i być płodna. Z tym bywa różnie i każda kobieta nieco inaczej przechodzi te kilka dni miesiączki.

Kiedy miesiączce towarzyszą bóle?

sposoby na bolesne miesiączkiDzięki cyklowi owulacyjnemu, kobieta może zajść w ciążę i mieć potomstwo. W każdym cyklu u zdrowej kobiety, jest wypuszczane z jajników jedno jajeczko gotowe do zapłodnienia, które jeżeli spotka się z plemnikiem, to zagnieżdża się na ściance macicy. W przeciwnym wypadku obumiera i zostaje wydalone razem z krwią. To zjawisko jest nazywane miesiączką, którą doświadcza każda kobieta mniej więcej od około piętnastego – szesnastego roku życia i trwa aż do menopauzy. To okres kiedy kobieta jest płodna i doświadcza co miesięcznej owulacji. Jednak wiele kobiet w tym czasie skarży się na wiele dolegliwości, które zaczynają się przed wystąpieniem krwawienia i trwają aż do jego zakończenia. Znane sposoby na bolesne miesiączki mogą w znaczny sposób je złagodzić. Kobiety przede wszystkim zmagają się z bólem jajników, uciążliwym uciskiem w podbrzuszu, tkliwością piersi, czy nawet bólem w krzyżach. W tym czasie najlepiej dużo odpoczywać i unikać wysiłku, który może jedynie spotęgować dolegliwości. Miesiączka trwa od kilku do nawet kilkunasta dni, przez które trzeba normalnie funkcjonować w życiu społecznym i rodzinnym, dlatego warto korzystać ze sprawdzonym sposobów na bolesne miesiączki. Często pomaga ciepły prysznic, czy termofor na brzuchu.

Tak naprawdę w ciągu swojego życia każda kobieta opatentowała swój własny sposób na dolegliwości związane z okresem. Nie na każdą kobietę zadziała ten sam sposób, więc warto szukać idealnego dla siebie. Jeżeli można sobie pomóc, to trzeba z tego skorzystać.