You are currently viewing Sposób na ekologiczną biżuterię

Sposób na ekologiczną biżuterię

Od kilku lat zajmuję się rękodziełem. Jest to bardzo zajmujące zajęcie. Codziennie tworzę coś nowego, co później zachwyca rodzinę i znajomych. Od kilku lat mam nawet swój mały sklepik, gdzie sprzedaję moje ręcznie robione robótki, z których największą popularnością cieszą się kule z drewna.

Moje drewniane kule

kule drewnianeZazwyczaj robię na zamówienie piękne ozdoby na choinkę, do salonu czy do udekorowania stołu. Korzystam z bukowych kul, rzadziej z brzozowych, gdyż ludzie nie są zainteresowani tymi drugimi. W moim sklepie można znaleźć różnego rozmiaru kule drewniane, od najmniejszych koralików, po ogromne kule służące głównie do malowania, niż zawlekania. Wiem, że stworzenie tak idealnych kształtów wymaga ogromnego talentu w dziedzinie toczenia na tokarce, dlatego w tym trudnym zadaniu rzemieślniczym pomaga mi mój partner – można powiedzieć, że wspólnie działamy, by nasze produkty były coraz ładniejsze i bardziej okazałe. Do stworzenia otworu przelotowego używa się specjalnego dłuta i wiertarki, dlatego można powiedzieć, że kule są zrobione na miarę dwudziestego pierwszego wieku. Nie chcę, żeby moje wyroby rozpadały się, dlatego uważam na sękate i niezbyt dobrej jakości drewno. Czasem zdarza się, że klient chce sam znaleźć zastosowanie dla kuli. Nie sprzedaję ich za duże pieniądze, dlatego mam tak wielkie grono stałych klientów. Najbardziej lubię wykonywać biżuterię z nich, gdyż można później pomalować je na dowolny kolor i mieć swoje czerwone korale.

Bardzo lubię stosować technikę ozdobniczą decoupage, ale również świetnie bawię się, oklejając na zamówienie kule papierem. Od niedawna stosuję także tkaninę do nadawania koloru i jest to bardzo dobry sposób na szybkie i ładne nadanie wzoru. Do tego, każdy, kto kupuje ode mnie drewniane kule, jest zapewniany, że otrzymuje produkt w stu procentach przyjazny środowisku.