You are currently viewing Sprawdzony specjalista od włosów

Sprawdzony specjalista od włosów

Dla wielu kobiet włosy są bardzo ważnym atrybutem kobiecości, który w dużym stopniu wpływa na ich wizerunek. Jednak natura niewiele osób obdarzyła pięknymi i mocnymi włosami, bo najczęściej każdy z nas zmaga się jakimiś problemami.

Kiedy udać się do trychologa?

trycholog białystokCykl życia każdego włosa to około siedem lat u zdrowego człowieka. Zatem każdy prędzej czy później musi wypaść, gdyż to naturalny proces. Dopóki na ich miejscu wyrastają nowe, to nie ma się czym martwić. Jednak bywają sytuację, kiedy cykl życia włosa zostaje zakłócony i zaczynają być widoczne prześwity na skórze głowy. To z pewnością sygnał, że warto udać się do specjalisty od włosów. Jeżeli jest nam potrzebny dobry trycholog Białystok jest miejscowością, w której znajdziemy kilkanaście profesjonalnych gabinetów lekarskich. Jest to specjalizacja nierefundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia, zatem wszystkie wizyty są odpłatne w stu procentach. Trycholog jest  specjalistą od chorób skóry głowy i problemów związanych z włosami, który jest w stanie pomóc w wypadaniu włosów, łysieniu, łupieżu czy przeróżnych innych dolegliwościach. Na wizycie u trychologa przeprowadzany jest wywiad mający na celu ustalić podstawowe czynniki mogące wpłynąć na stan kosmków oraz wykonywane jest badania skóry głowy i samych włosów specjalną kamerą. Lekarz w ten sposób może obejrzeć w bardzo dużym powiększeniu jak wygląda skóra na głowie i znaleźć przyczynę problemu. W razie wątpliwości na pewno zleci dodatkowe badania, na przykład z krwi.

Na stan włosów wpływa wiele czynników, dlatego czasem znalezienie jednoznacznej przyczyny istniejącego problemu może być trudne. Trychologa jest lekarzem, który doskonale się zna na wszelkich chorobach włosów, dlatego też każdego roku odwiedza go kilka tysięcy pacjentów.