You are currently viewing Stalowe słupki chodnikowe

Stalowe słupki chodnikowe

 

Zabezpieczenie dróg miejskich jest często traktowane dość pobieżnie, gdyż w większości przypadków położenie chodnika w zupełności wystarczy do wyznaczenia granicy drogi. W naszym mieście coraz częściej jednak pojawiał się problem nie tylko z pieszymi wchodzącymi na jezdnię, ale również z samymi kierowcami, którzy parkowali samochody w miejscu do tego nie przeznaczonym, utrudniając ruch pieszym.

Tanie słupki do odgrodzenia chodnika

Słupki drogoweKonieczność zamontowania słupków przy drogach w ścisłym centrum miasta, gdzie problem z kierowcami i pieszymi był najbardziej rozpowszechniony, był więc dość oczywisty. Do tego celu idealnie nadają się najbardziej standardowe, stalowe słupki drogowe, które używane są niemal wszędzie, od głównych dróg po parkingi zewnętrzne. Są one przede wszystkim tanie, a ich montaż nie należy do zadań szczególnie czasochłonnych czy wymagających dużego nakładu pracy. Mimo to, po zamontowaniu słupków przy chodnikach, i połączeniu ich stalowymi łańcuchami, stanowią one doskonałe ograniczenie możliwości wejścia pieszych na jezdnię, oraz uniemożliwiają kierowcom parkowanie samochodu w miejscu do tego nie przeznaczonym. Z racji iż montaż słupków jest prosty, udało nam się odgrodzić wszystkie miejskie drogi, na których najczęściej pojawiały się wspomniane problemy zaledwie w tydzień. Montaż słupków nie wymagał bowiem żadnych ekstensywnych robót ziemnych i rozebrania chodnika, a jedynie kawałka w którym owy słupek miał być postawiony.

Każdy słupek został umocowany półtorej metra pod ziemią na betonowej podstawie. Dzięki temu, słupki są bardzo trudne do przewrócenia i uszkodzenia. Z łatwością zatrzymują samochód jadący z niewielką prędkością i mogą przetrwać bez uszkodzeń zderzenie z pojazdem jadącym z dużą prędkością.