You are currently viewing Stopy zwrotu z wynajmu mieszkań w Poznaniu

Stopy zwrotu z wynajmu mieszkań w Poznaniu

 

Każdy szczęśliwy posiadacz większej ilości gotówki staje przed pytaniem, w jaki sposób najlepiej zainwestować zgromadzone środki, żeby osiągnąć najlepszą stopę zwrotu przy utrzymaniu poziomu ryzyka inwestycyjnego na akceptowalnym dla danej osoby poziomie. Nie jest to prosty do rozwiązania dylemat, jednak w ostatnich latach dużą popularnością cieszą się inwestycje w nieruchomości.

Rentowność inwestycji w mieszkanie na wynajem

mieszkania poznańLokalny rynek nieruchomości różni się w zależności od specyfiki danego miasta, czy regionu. Wśród miast akademickich, dużą popularnością cieszą się mieszkania na wynajem dla studentów. Przykładowo, wynajem mieszkań w Poznaniu jest bardzo intratną inwestycją z uwagi na dużą liczbę potencjalnych najemców. Mieszkania na wynajem w Poznaniu zazwyczaj wynajmowane są w podziale na pokoje, dzięki czemu nawet w przypadku rezygnacji z jednego z najemców, wynajmujący ciągle może liczyć na wpływ od pozostałych osób. Z tego powodu mieszkania w Poznaniu z rynku wtórnego zyskują na wartości nawet szybciej, niż te z rynku pierwotnego. Nie bez znaczenia jest też powierzchnia nieruchomości. Popyt na kawalerki na sprzedaż w Poznaniu od lat utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie co jasno pokazuje, jak kształtuje się lokalny rynek. Oczywiście jeśli chodzi o pozostałe mieszkania na sprzedaż Poznań także ma bogatą ofertę zarówno na rynku pierwotnym, jak i dla osób preferujących mieszkania z rynku wtórnego.

Wybór mieszkania na cele inwestycyjne opiera się nie tylko o jego cenę, ale też o lokalizację. Czasami mieszkanie z rynku wtórnego znajdujące się w pobliżu uczelni cieszyć się będzie większym zainteresowaniem i przyniesie większy zysk, niż nowy lokal. Osiągnięcie stopy zwrotu na poziomie 5% rocznie nie jest wcale nieosiągalne, w odróżnieniu od lokat bankowych, gdzie taki zwrot od lat pozostaje w sferze marzeń.