You are currently viewing Strunowe woreczki na żywność

Strunowe woreczki na żywność

Wszelkie produkty spożywcze wymagają odpowiednich warunków do przechowywania, które są zależne od rodzaju produktu. Jedne trzeba trzymać w lodówce, w temperaturze pokojowej czy w zamrażalniku. Warto przestrzegać te zasady, bo decydują one o trwałości żywności.

Jaką wielkość może mieć woreczek strunowy?

woreczki strunowe spożywczeZalet woreczków do przechowywania żywności jest wiele, ale przede wszystkim zabezpieczają ją przed dostępem wilgoci i powietrza. Są bardzo praktyczne w zastosowaniu i sprawdzą się przy owocach, warzywach, produktach w płynie czy proszku. Za najlepsze uważa się woreczki strunowe spożywcze, które mają łatwe zamknięcie. Dostaniemy je w wielu rozmiarach, dzięki czemu sprawdzą się w przypadku przypraw, mąki, słodyczy, owoców czy nawet resztek po obiedzie. Są wykonane z polietylenu, który został dopuszczony do kontaktu z żywnością, ponieważ nie wchodzi z nią w reakcję. Zaletą woreczków jest to, iż zajmują niewiele miejsca, czego nie można powiedzieć o plastikowych lub szklanych pojemnikach na żywność. W sprzedaży znajdziemy także woreczki strunowe, które można zamykać próżniowo, co dodatkowo korzystnie wpływa na jakość przechowywanych w nich produktów spożywczych. Kolejną zaletą woreczków strunowych jest to, że są przeźroczyste, zatem od razu widać co się  w nich znajduje bez zaglądania do środka. Nadają się do mrożenia żywności, dzięki czemu możemy sobie wygodnie posortować warzywa czy owoce w gotowych porcjach. Poza strunowymi zamknięciami, woreczki mogą mieć jeszcze zamknięcie suwakowe.

Jak widać zastosowanie woreczków jest naprawdę szerokie. Kupimy je w sklepach gospodarczych lub hipermarketach. Są one sprzedawane w kompletach liczących dziesięć, pięćdziesiąt lub sto sztuk. Z pewnością przydadzą się każdej gospodyni w kuchni.