You are currently viewing Systemy rejestracji czasu pracy

Systemy rejestracji czasu pracy

Mimo iż w większości przypadków nie było problemu z określaniem czasu pracy na zmianie, kontrolerzy czasem mieli do czynienia z awariami czy sytuacjami które wymagały pozostania po godzinach. Takie sytuacje dotyczyły również reszty załogi i pracowników ekip ratowniczych, dlatego ustalenie dodatkowego czasu pracy było nie tyle trudne, co niewygodne i czasochłonne.

Nowoczesne systemy rcp

rejestratory czasu pracyNa pomysł zainstalowania systemu rejestracji czasu pracy wpadli sami pracownicy, głównie ci którzy mieli już do czynienia z takimi systemami w poprzednich obiektach. System rejestracji był o tyle wygodny, iż samoczynnie podliczał odbyte godziny pracy, zarówno normy dzienne jak i nadgodziny związane z sytuacjami nadzwyczajnymi, tym samym ułatwiając pracę ekipy kadrowej. Czas pracy był więc rozliczany dokładniej, z mniejszą ilością możliwości pomyłek, co natychmiast zostało zauważone przez pracowników i przyjęte z dużą aprobatą. System taki nie należał do bardzo skomplikowanych i nie posiadał wielu urządzeń, które należało zamontować. Wszystkie rejestratory czasu pracy umieszczane były tuż przy wejściu, gdyż zmiana pracownika zawsze liczona była od momentu wejścia na obiekt, i kończyła się po jego opuszczeniu. Nie było więc wielu możliwości pomyłek, a sami pracownicy byli bardzo zadowoleni z możliwości zarejestrowania wcześniejszego wyjścia lub też pracy poza terenem obiektu.

System działał samoczynnie, nie wymagając dozoru czy ingerencji pracowników, choć jego działanie mogło być w dowolnym momencie skontrolowane i sprawdzone pod względem powstałych błędów czy ewentualnych awarii. Wykresy końcowe, jakie wysyłane były pracownikom kadrowym w momencie zakończenia okresu rozliczeniowego należały do bardzo czytelnych i łatwych do zrozumienia.